Haberlerİstanbul'da seçim murdar oldu

İstanbul'da seçim murdar oldu

İstanbul'daki süreçle ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 'Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir. Murdar etin de kavurması olmaz' dedi

İstanbul'da seçim murdar oldu

 

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul'daki süreçle ilgili açıklamalarda bulundu.

OYLARIMIZ İÇ EDİLDİ

Yıldırım, sahtekarlığın son kullanım tarihi olmayacağını savunarak, "Yargısal süreç devam ediyor. Oylar sandıkta iç edilmiştir, bu kadar açıktır. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmıştır. Sahtekarlık başta yapılmışsa sonuna kadar devam eder. Bu tıbbi ilaç değil. Seçmenin iradesini ve oyunu çalmak bir miada bağlı değildir. Son kullanım tarihi de olmaz. Bunu İstanbulluların takdirine sunuyorum. MHP ilçe başkanının evine 6 seçmen yazılmış, haberi yok. Kepazeliğin geldiği yere bakın. Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir. Murdar etin de kavurması olmaz" diye konuştu.

MALTEPE'DEN SONRA SEÇİM BİTER

Yıldırım, Maltepe'deki sürecin sona ermesiyle seçimin neticeleneceğini vurgulayarak, "İstanbul gibi memleket büyüklüğünde bir şehri yönetecek başkanın şaibeler ve sakatlanmış bir seçim sonucuyla başkan olması doğrusu pek hoş bir şey olmaz. Seçimle ilgili itirazları tamamıyla YSK yönetmektedir. İtirazların bir kısmını, bizim taleplerimizin bir kısmını reddetmiş, bir kısmını kabul etmiştir. Aynı şekilde CHP'nin bir kısım talepleri kabul, bir kısımları reddedilmiştir. Neticede bir sona yaklaşmış bulunuyoruz. Abdullah Bey'in söylediği gibi Maltepe'deki sayım da tamamlandığında bu süreçler tamamen bitmiş olacak. Böylece YSK bir karara varmış olacak" ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}