Haberlerİstanbul HaberleriDeFacto'nun İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Berna Öztınaz ol

DeFacto'nun İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Berna Öztınaz ol - İstanbul Haberleri

Hazır giyim markası DeFacto'da atama gerçekleşti.

DeFacto'nun İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Berna Öztınaz ol


Türkiye'de hazır giyim sektörünün öncü markalarından biri olan DeFacto'nun insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcılığı (CHRO) görevine Berna Öztınaz getirildi.

Berna Öztınaz kimdir ?
Şirketten verilen bilgilere göre; 15 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yeni görevine başlayan, şirketin tüm İnsan Kaynakları fonksiyonlarını yönetecek Öztınaz, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Öztınaz, kısa bir süre turizm sektöründe çalıştıktan sonra, 1998 yılında Kordsa A.Ş. İnsan Kaynakları ekibine katıldı. Kordsa Türkiye operasyonunun yanı sıra Mısır, Almanya, Arjantin ve İran'daki iştirakler için çeşitli projelerde görev aldı. Kordsa'nın Sabancı-Dupont ortaklığı olan Dusa'yı satın alması projesinde ve Kordsa-Dupont ortaklığında aktif olarak çalıştı.

2005 yılında İnsan Kaynakları ve İş Destek Müdürü olarak Enerjisa'ya katılan Öztınaz, 2007 yılında Enerjisa İnsan Kaynakları ve İş Destek Direktörü görevine atanarak, insan kaynakları, iş mükemmelliği, kurumsal iletişim, satın alma ve hukuk fonksiyonlarını yönetti. Aynı yıl Sabancı Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı.

2012 yılında Stratejik İş Destek Bölüm Başkanı görevine atanan Berna Öztınaz, Sabancı Holding ve dünyanın lider enerji uzmanı EON ortaklığında faaliyetlerini sürdüren Enerjisa Enerji A.Ş. altında yapılanmış olan üretim, ticaret, dağıtım ve satış şirketlerinin stratejik insan kaynakları ve iş destek fonksiyonlarının yönetimini yürütmeye başladı. Öztınaz, satın alma ve birleşmeler, özelleştirme sürecinde insan kaynakları yönetimi, kurum kültürü yönetimi, endüstri ilişkileri yönetimi, kurumsal iletişim ve iş mükemmelliği alanlarında yönetsel çalışmalarını sürdürdü.

2016-2018 yılları arasında STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı olarak görev yapan Öztınaz, STFA Holding ve bünyesinde bulunan inşaat, enerji ve makina grubu strateji ve insan kaynakları fonksiyonlarının yönetimini üstlendi. Berna Öztınaz, üç dönem PERYÖN Yönetim Kurulu üyeliğinden sonra 24. Dönem PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da esnaftan insanlık dersi

1 Samsun'da esnaftan insanlık dersi

Bursa'daki define kazısında acı haber

2 Bursa'daki define kazısında acı haber

Samsun'da uygunsuz gıdalara ceza yağdı

3 Samsun'da uygunsuz gıdalara ceza yağdı

Anne-kız birlikte yaşadıkları evde ölü bulundu

4 Anne-kız birlikte yaşadıkları evde ölü bulundu

Kurtarılma çalışmaları havadan görüntülendi

5 Kurtarılma çalışmaları havadan görüntülendi

Alkollü yakalandı, yediği para cezasının az olmasına üzüldü

6 Alkollü yakalandı, yediği para cezasının az olmasına üzüldü

İsmet Taşdemir: 'Biz zoru severiz'

7 İsmet Taşdemir: 'Biz zoru severiz'

19 Nisan Cuma Samsun hava durumu

8 19 Nisan Cuma Samsun hava durumu

Eyüpsultan'da bir apartman çatısı alev alev böyle yandı

9 Eyüpsultan'da bir apartman çatısı alev alev böyle yandı

Kahvehaneye dalan kamyonun şoförü tutuklandı

10 Kahvehaneye dalan kamyonun şoförü tutuklandı


SIRADAKİ HABER
}