HaberlerDiyarbakır HaberleriDicle Üniversitesi, hentbolda Süper Lig yolunda

Dicle Üniversitesi, hentbolda Süper Lig yolunda - Diyarbakır Haberleri

Dicle Üniversitesi (DÜ) Erkek Hentbol Takımı, 9 yıl aradan sonra Süper Lige terfi müsabakalarına katılma hakkını elde etti.

Dicle Üniversitesi, hentbolda Süper Lig yolunda

Antrenör Murat işçi yönetiminde hentbol branşında büyük bir atılım başlatan Dicle Üniversitesi, Isparta'da düzenlenen Üniversitelerarası Hentbol 1. Lig müsabakalarında, tüm rakiplerini geride bırakarak, Süper Lige terfi müsabakalarına katılmayı başardı. Diyarbakır temsilci, Milli Takım ve Süper Lig tecrübesi bulunan sporcuların bulunduğu Çukurova, Ege ve Süleyman Demirel Üniversitelerini yenerek, 1-5 Mayıs tarihleri arasında Burdur'da düzenlenecek olan Üniversitelerarası Süper Lige terfi müsabakalarına katılma hakkı elde etti. 9 yıl sonra gelen bu başarı Dicle Üniversitesinde büyük bir sevinç yaşattı. Dicle Üniversitesi Hentbol Takımının başarılı antrenörü Murat İşçi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, adım adım zafere koştuklarını söyledi. İşçi, Isparta'da Türkiye'nin en iyi sporcuları ve ekipleriyle karşılaştıklarını ve bu rakipleri yenerek, Süper Lige terfi müsabakalarına katılma hakkını elde ettiklerini belirtti.

3 yılda, ardı ardına gelen başarı
İşçi, zor ve meşakkatli geçen sürecin ardından, en büyük hedeflerine ulaştıklarını kaydederek, 'Son 3 yıl içerisinde 2. Lig ve 1. Lig şampiyonluğu yaşadık. Son olarak gecen yıl 35 üniversite arasından Türkiye 4. olarak Dicle Üniversitesinin ismini hentbol camiasına duyurduk. Bu yıl da başarımıza bir yenisini daha ekledik. Isparta'da düzenlenen Üniversitelerarası Hentbol 1. Lig müsabakalarında, çok güçlü rakiplerle karşılaştık. Kadrolarında milli takım ve Süper Lig tecrübesi bulunan sporcuların olduğu Çukurova, Ege ve Süleyman Demirel Üniversitelerini yendi. Hiç kimsenin beklemediği bu galibiyetlerle, 1-5 Mayıs tarihleri arasında Burdur'da düzenlenecek olan Üniversitelerarası Süper Lige terfi müsabakalarına katılma hakkı elde ettik. Süper lige terfi müsabakalarına katılmamız, son yılların en büyük başarısı oldu. 9 yıl sonra gelen bu başarı hem bizim hem de üniversitemiz açısında büyük bir başarıdır' dedi.

Rektör Talip Gül'e teşekkür
Elde edilen başarıların tesadüf olmadığını vurgulayan İşçi, 'Buralara kolay ve tesadüfü olarak gelmedik. Disiplinli ve çok çalışmakla bu başarıya ulaştık. Sporcularımı özellikle özverilerinden dolayı kutluyorum. Derslerinden geri kalmalarına rağmen, Dicle Üniversitemiz adına fedakarlıkta bulunan sporcularıma şükranlarda bulunuyorum. Bize her türlü desteği veren Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül başta olmak üzere, tüm yöneticilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum' diye konuştu.
İşçi, hedeflerinin Süper Lig terfi maçlarında başarılı olup, Süper Lige yükselmek olduğunu sözlerine ekledi.EN ÇOK OKUNANLAR

20 Nisan Cumartesi Samsun hava durumu

1 20 Nisan Cumartesi Samsun hava durumu

Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

2 Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

Samsunspor Uşakspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

3 Samsunspor Uşakspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Samsunspor başkanı Uyanık düşünceli

4 Samsunspor başkanı Uyanık düşünceli

Samsun'da fren yerine gaza basınca uçtu

5 Samsun'da fren yerine gaza basınca uçtu

Önce rapor sonra kazı

6 Önce rapor sonra kazı

Samsunspor moral depoluyor

7 Samsunspor moral depoluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Mücadele'nin 100. Yıl logosunu belirledi

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Mücadele'nin 100. Yıl logosunu belirledi

Samsun'da pişkin dilenci 'pes' dedirtti

9 Samsun'da pişkin dilenci 'pes' dedirtti

Samsun'da cemaate fidan dağıttılar

10 Samsun'da cemaate fidan dağıttılar


SIRADAKİ HABER
}