HaberlerBingöl HaberleriBingöl Üniversitesinde 2 yeni merkez kuruldu

Bingöl Üniversitesinde 2 yeni merkez kuruldu - Bingöl Haberleri

Bingöl Üniversitesi(BÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak,üniversite bünyesinde Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin kurulduğunu söyledi.

Bingöl Üniversitesinde 2 yeni merkez kuruldu

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılından itibaren 22 Ön lisans, 11 Lisans ve 12 Lisansüstü yeni program açılan BÜ'de, mevcut 19 araştırma ve uygulama merkezine iki yeni merkez eklendiği bildirildi.
Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, 'Diş Hekimliği ile Kariyer Planlama Araştırma ve Uygulama Merkezlerimizi kurduk. İki yeni merkezimiz de ilimize ve üniversitemize hayırlı olmasını temenni ediyorum' dedi.
Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezinin Amaçlarına değinen Rektör Çapak; 'Öncelikli olarak toplumun ağız ve diş sağlığını ilgilendiren konularda ileri tanı ve tedavi yöntemlerini sunmak amacıyla bilimsel araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmak.Bu sayede merkeze başvuran acil ve diğer hastalara en güncel hizmeti vermek. Çağın gereklilikleri doğrultusunda ihtiyaç ve beklentilere uygun, hasta haklarına saygılı, kaliteli ve modern bir teşhis tedavi hizmeti sunmak. Üniversitenin sağlık bilimleri alanında ön lisans, lisans ve lisansüstü eğitim-öğretime devam eden öğrencilerinin eğitim ve uygulamalarına akademik olarak katkıda bulunmak. Üniversite bünyesindeki sağlık hizmetleri ile ilgili alanlarda faaliyet gösteren fakülte, enstitü, yüksekokullar, uygulama ve araştırma merkezleri başta olmak üzere diğer kurumlarla işbirliği yapmak, eğitim ve sağlık hizmetlerinin verimliliği ile niteliğini artırmak. Tıbbi araştırma ve uygulamaların en üst düzeyde gerçekleşmesi için bilimsel araştırma koşullarını hazırlamak, çağdaş hastane işletme yönetimi ilkeleri doğrultusunda faaliyette bulunmak ve ulaşılabilir kaliteli sağlık hizmeti sunulmasını sağlamak. Faaliyet alanlarından biri de merkez bünyesinde, diş hekimliği uzmanlık disiplinlerinin tedavi protokolleri kapsamında girişimsel cerrahi teknikleri uygulayarak, lokal ve genel ameliyathaneleri ile hastaların ayaktan veya yatarak müşahede, muayene, teşhis, tedavi,rehabilite edilmelerini sağlamayıp ilgili birimleri oluşturmak' diye bilgi verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da nisan ayında kar sürprizi

1 Samsun'da nisan ayında kar sürprizi

21 Nisan Pazar Samsun hava durumu... Kar etkili olacak

2 21 Nisan Pazar Samsun hava durumu... Kar etkili olacak

Başkan Cemil Deveci'nin özel kalemi belli oldu

3 Başkan Cemil Deveci'nin özel kalemi belli oldu

Samsun'da silahlı saldırı: 'Namusum için vurmak istedim'

4 Samsun'da silahlı saldırı: 'Namusum için vurmak istedim'

Şampiyonluk resmen gidebilir

5 Şampiyonluk resmen gidebilir

Samsun'da denizde can pazarı! Durumu kritik

6 Samsun'da denizde can pazarı! Durumu kritik

Samsunspor için son bir umut

7 Samsunspor için son bir umut

Samsun'da trafik kazası! 6 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

8 Samsun'da trafik kazası! 6 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti

Üçü de sahada

9 Üçü de sahada

Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı

10 Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı


SIRADAKİ HABER
}