HaberlerSamsun HaberleriHıdrellez ateşi Terme'de yanacak

Hıdrellez ateşi Terme'de yanacak - Samsun Haberleri

Soğuk kış aylarının sona erdiği, baharın karşılandığı Hıdrellez Şenlikleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da on binlerce kişiyi Terme'de buluşturmaya hazırlanıyor

Hıdrellez ateşi Terme'de yanacak

Doğanın canlanmasının habercisi olan ve dileklerin yerine geldiğine inanılan "Hıdırellez" ateşi 4-5 Mayıs'ta Sakarlı merasında 23. kez yine yanacak. Terme'de önemli bir turizm destinasyonu haline gelen Terme Sakarlı Hıdırellez Şenlikleri kutlama programı da belli oldu. Programa göre kutlamalara, 4 Mayıs Cumartesi günü geleneksel at yarışlarıyla başlanacak. Aynı günün akşamı Karadeniz müziğinin sevilen sesi Recebim konseri ile devam edilecek ve 5 Mayıs Pazar günü ise yağlı güreşler yapılacak.

TERME’YE BEKLİYORUZ

Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez Şenlikleri'ne 23. kez ev sahipliği yapmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Yurt içi ve dışından her yıl on binlerce kişinin katıldığı şenliklerimizde baharı karşılayacağız. Bahar heyecan getirir, mutluluk getirir. Bu mutluluğu, tüm halkımızla paylaşmak için herkesi 4-5 Mayıs tarihlerinde ilçemize bekliyoruz" dedi.

SIRADAKİ HABER
}