HaberlerSamsunspor HaberleriBaşkan İsmail Uyanık: 'Stres altında değiliz'

Başkan İsmail Uyanık: 'Stres altında değiliz' - Samsunspor Haberleri

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, şu anda herhangi bir stres altında olmadıklarını belirterek, 'Şampiyon olamazsak bu tamamen bizim hatamızdır. Bunun başka bir izahı yok' dedi

Başkan İsmail Uyanık: 'Stres altında değiliz'

ÜSTESİNDEN GELİRİZ

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, takımın son durumunu değerlendirdi. Başkan Uyanık, "Hep söyledim yineliyorum maalesef Keçiörengücü maçından sonra benim, Sarıyer maçından sonra da takım ve şehrin inancı gitti. Maalesef hayal kırıklığı yaşıyoruz. Artık ciddi bir şekilde play-off müsabakalarını düşüneceği ve buradan nasıl çıkacağız, neler yapmamız gerekiyor buna bakacağız. Sezon başında yeni kurulmuş bir takım olmanın sıkıntılarını hala yaşıyoruz. Ancak bu işin üstesinden gelecek bir kadromuz var" diye konuştu.

BAŞKA Bİ TARİFİ YOK

İsmail Uyanık, "Stres altında falan değiliz. Sadece ne yapmamız gerekiyor bunu iyi planlamalıyız. Biz kendi içerimizde özeleştirimizi yapıp bir takım hatalarımızı telafi ediyoruz. Ancak şampiyon olamazsak, bu tamamen bizim hatamızdır. Bunun başka bir tarifi yok. Önce kalan 3 maçımızı bitirip ardından kaldıysak eğer play-off müsabakalarına odaklanacağız. Play-off turuna kalırsak finalle birlikte 5 maçımız daha olacak. Biz sezon başında çok büyük bir hedef koymadık. Bu ligde Samsunspor'un 'şampiyon olacağız' hedefi çok büyük olmamalı" dedi.

ÖZ ELEŞTİRİ YAPIYORUZ

Türk futboluyla ilgili de konuşan Başkan İsmail Uyanık, şunları kaydetti: "Başkanlığı bıraktığım dönemden sonra her sezon arta arta şu ana kadar yabancı oyuncu sayısı sınırsız hale geldi. Bunlar Türk futboluna vurulan darbedir. Teknik iflas durumundaki kulüpler bir de yabancı oyuncuların yükünü çekiyor. VAR uygulaması ise iyi uygulandığı takdirde faydalı bir şey. Eğer bizim ligimizde VAR olsaydı, 8-10 puan fazlamız olurdu. Biz kendi öz eleştirimizi yaparken, hakem hatalarının yüzde 95'i aleyhimize olunca iyi niyet arayamıyoruz."

SIRADAKİ HABER
}