HaberlerOrdu HaberleriFatsa'da Robotik ve Kodlama Festivali

Fatsa'da Robotik ve Kodlama Festivali - Ordu Haberleri

Ordu'nun Fatsa ilçesinde düzenlenen 'Robotik ve Kodlama Festivali'nde öğrencilerin birbirinden farklı projeleri sergilendi.

Fatsa'da Robotik ve Kodlama Festivali

22 okuldan 72 farklı projenin sergilendiği festival, Dumlupınar İlkokulu Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti. Festivalin açılışında konuşan Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, '2 yıl önce gerçekleştirdiğimiz robotik kodlama atölyemizde gerçekleşen projeleri İkizce ilçemizin de katılımıyla festival düzenleyerek sergiliyoruz. Yapılan bu çalışmalardan yetenekli öğrencilerimiz ulusal yarışmalara katılacak kadar önemli projelere imza attılar. TÜBİTAK tarafından ortaokullar arası yarışmalarda bir okulumuzun projesi derece aldı. Öğrencilerimizin projeleri ciddi derecede önemlidir ve robotik kodlamaya çok önem veriyoruz. İlçemizde her geçen gün kodlama atölyelerinde güzel eserlere öğrencilerimiz imza atıyor' dedi.
Eğitimi çağın getirdiği niteliklere ulaştırmak için Ordu ili olarak çalışmaları yaptıklarını söyleyen Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, 'İl müdürlüğümüz başkanlığında ilçelerimizde birçok eğitimle ilgili çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizi kendi medeniyetlerinin kökleri ile buluşturduktan sonra bilgi, teknoloji ve düşünce üreten ama hayata kendi medeniyetiyle, kendi kültürüyle çocuklar yetiştirmektir. Kendimizi bu anlamda çok mutlu hissediyoruz. İmkan verildiği takdirde çok güzel projeleri çocuklarımızın hayata geçireceğini görüyoruz. Biz sadece kendimizle değil dünya ile mücadele edeceğiz. Dünyaya gerekirse de biz yön vereceğiz. Bu iddialı cümlenin arkasında da kime güvendiğimizi belirtmek isterim, biz çocuklarımıza güveniyoruz. Öğretmenlerimize de bu anlamda çok teşekkür ediyorum' diye konuştu.
Robotik ve Kodlama Festivali'ne Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, daire amirleri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Festival 2 gün sürecek.EN ÇOK OKUNANLAR

SAMULAŞ'a yeni müdür

1 SAMULAŞ'a yeni müdür

Samsun'da esnaftan insanlık dersi

2 Samsun'da esnaftan insanlık dersi

Samsun'da torbacılara şafak baskını: 13 gözaltı

3 Samsun'da torbacılara şafak baskını: 13 gözaltı

Erhan Şentürk'ün psikolojisi bozulmuş

4 Erhan Şentürk'ün psikolojisi bozulmuş

Karadeniz'de ilk kez görüntülendi

5 Karadeniz'de ilk kez görüntülendi

Samsun'da emniyete imza atmaya gelen şüpheli tutuklandı

6 Samsun'da emniyete imza atmaya gelen şüpheli tutuklandı

İsmet Taşdemir: 'Biz zoru severiz'

7 İsmet Taşdemir: 'Biz zoru severiz'

Samsun'da hüzünlü meclis

8 Samsun'da hüzünlü meclis

Samsun'daki bu müze Türkiye'de bir ilk olacak

9 Samsun'daki bu müze Türkiye'de bir ilk olacak

Nuri Terliksiz hırs küpü

10 Nuri Terliksiz hırs küpü


SIRADAKİ HABER
}