HaberlerHedef; Avrupa pazarı

Hedef; Avrupa pazarı

Bafra GİAD Başkanı Alper Güngör, 'Türkiye'ye gelir getirici ve ihracatı artırmaya yönelik Avrupa pazarında yer edinme çalışmaları yapıyoruz' dedi

Hedef; Avrupa pazarı

Bafra Genç İş Adamları Derneği (GİAD) üyeleri, Polonya'da ziyaretlerde bulundu. Bafra GİAD Başkanı Alper Güngör, kuruldukları günden bu yana ellerinden geldiği kadar ülke ekonomisine katkı sağlamak için istihdama yönelik programlar yaparak bölgeye değer katmaya çalıştıklarını söyledi.

YATIRIM KONUŞULDU

Türkiye'ye gelir getirici ve ihracatı artırmaya yönelik Avrupa pazarında yer edinme çalışmaları yaptıklarını anlatan Güngör, "İkincisini düzenlediğimiz yurt dışı iş geliştirme ve ihracat artırmaya yönelik pazar arayışlarımızda Polonya'da bir dizi ziyaretlerde bulunduk" dedi. Ekonomi Bakanlığı Varşova Ticaret Müşavirliği ile Polonya'da bir firma aracılığıyla görüşmeler yapıldığını aktaran Güngör, "Polonya'da eğitimden tarıma, inşaat sektöründen hayvancılığa kadar tüm ticari alanlar hakkında Varşova Ticaret Başmüşaviri Atilla Gökhan Kızılarslan ile toplantı gerçekleştirdik. Bu kapsamda tekstil ve gıda sektörünün ve aynı zamanda bilişim teknoloji pazarının açıklarından bahsedildi, yatırım olanakları konuşuldu" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}