HaberlerBafra'da 2 aşamalı okuma yarışı

Bafra'da 2 aşamalı okuma yarışı

Bafra'da İlkokullar Arası Ödüllü Kitap Okuma Yarışması düzenlendi. Toplam 27 ilkokuldan 916 öğrencinin katılımıyla 2 aşamalı olarak gerçekleştirilen yarışmada öğrenciler, kıyasıya yarıştı

Bafra'da 2 aşamalı okuma yarışı

Öğrenciler, Kumluktaki Yavru Martı, Yürekdede ile Padişah, Küçük Kara Balık adlı kitaplarla yarıştı. İlk aşaması 11 Nisan perşembe günü gerçekleştirilen yarışmada ilk 10’a giren öğrenciler, 2. aşamada yarışmaya hak kazandı. Yarışmanın final bölümü olan 2. aşama ise Bafra Mustafa Kemal İlkokulu’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

KIRAN KIRANA YARIŞ

Kıran kırana geçen yarışmanın final bölümünde ilk 10 soruluk bölümünde 3 öğrenci 100 tam puan alınca yedek sorulara geçildi. Yedek sorularda da eşitlik bozulmayınca yarışma komisyonu yarışma şartnamesine uygun şekilde 1. olan öğrenciyi belirledi. Yarışmada Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencisi Derin Çelenk birinci, 29 Ekim İlkokulu öğrencisi Melike Sena Bahadır ikinci ve 29 Ekim İlkokulu öğrencisi Ceylin Sarı üçüncü oldu.

MÜDÜRDEN TEŞEKKÜR

Yarışmada konuşan Okul Müdürü Halil İbrahim Çalık, yarışmaya katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Değirmenci, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Celal Kardeli, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Ertürk’e, Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Bülent Sevinç’e, okul müdürlerine, yarışmaya katılan öğrencilere, öğretmenlere, velilere, Mevlana Mahallesi Muhtarı Servet Şengül ve yarışmaya destek olan iş adamlarına teşekkür etti. Çalık, “’Çok uzun, yoğun ve titizlikle yapılan çalışma sonunda gerçekleştirdiğimiz ‘İlkokullar Arası Ödüllü Kitap Okuma Projesi’ Bafra’ da ilkokullar arasında yapılan ilk projedir. Projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

SIRADAKİ HABER
}