HaberlerÖğrencilerden yılsonu etkinliği... Hatıralar canlandırıldı

Öğrencilerden yılsonu etkinliği... Hatıralar canlandırıldı

OMÜ Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü öğrencileri tarafından 19 Mayıs'ın Renkleri: Diller ve Kültürler Buluşuyor temalı yılsonu etkinliği gerçekleştirildi

Öğrencilerden yılsonu etkinliği... Hatıralar canlandırıldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü öğrencileri tarafından 100. yıl etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs'ın Renkleri: Diller ve Kültürler Buluşuyor temalı yılsonu etkinliği gerçekleştirildi. Güzel Sanatlar Fakültesi OMÜ Sahnesi’nde düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

COŞKUYLA SESLENDİRİLDİ

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Yabancı Diller Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rıfat Günday, bu yılki etkinliği Kurtuluş Mücadelesinin 100. yılına atfettiklerini, programda buna uygun etkinliklere ayrı bir yer ayırdıklarını vurguladı. Günday, “Bu kapsamda öğrenciler, Onuncu Yıl Marşı’nı coşkuyla seslendirdiler. Ardından Fransızca Öğretmenliği Anabilim Dalı öğrencileri işaret dili eşliğinde muhteşem bir koreografi içeren dans gösterisi ile İzmir Marşı’nı sundular. Böylece Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç noktası olan Samsun’dan düşmanın denize döküldüğü İzmir’e mücadelenin hatırası canlandırıldı. Bu anlamlı gösterileriyle aynı zamanda OMÜ mezunu öğretmen ve öğretmen adayları, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine olan inancı tazelemiş oldular” dedi.

BİRBİRİNDE GÜZEL DANSLAR

Daha sonra etkinlik, Almanca öğretmenliği öğrencilerinin hazırladıkları Yine mi Büte Kaldık adlı skeç; Fransızca Öğretmenliği öğrencilerinin müzikal dans gösterisi; İngilizce Öğretmenliği öğrencilerinin sahneledikleri Othello tiyatro oyunu; uluslararası öğrencilerin yerel dans gösterileri ile devam etti.

SIRADAKİ HABER
}