HaberlerSamsun Haber: 'Opera Yıldızları' Samsun'da parladı

Samsun Haber: 'Opera Yıldızları' Samsun'da parladı

Samsun Haber: Devlet Opera ve Balesi'nin Türkiye'nin en önemli opera solistleriyle birlikte hazırladığı 'Opera Yıldızları' konseri SAMDOB'ta gerçekleştirdiği görkemli konserle Samsunlu sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı

Samsun Haber: 'Opera Yıldızları' Samsun'da parladı

Samsun Haber: Devlet Opera ve Balesi (DOB), 2016-2017 sanat sezonunda, doğumunun 100. yılı nedeniyle Türkiye operasının kurucularından Aydın Gün’ün tüm sahnelerinde andığı ''Opera Yıldızları'' isimli konser dizinin üçüncüsünü Samsun'da gerçekleştirdi. Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) binasında gerçekleşen görkemli konsere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı da aileleriyle birlikte katılırken; Samsunlu sanatseverler unutulmaz bir gece yaşadı.

AYAKTA ALKIŞLANDI

SAMDOB orkestrasının eşlik ettiği, Türkiye'nin Avrupa çapında başarılar elde etmiş 5 solisti, Soprano Deniz Yetim, Soprano Zerrin Karslı, Tenor Emrah Sözer, Bas Tuncay Kurtoğlu ve Bariton Caner Akgün eserleri seslendirirken; Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman Ada'nın yönettiği orkestrada dünya repertuvarının en seçkin eserlerini Samsunlularla buluşturdu. Türkçe opera eserlerinin de söylendiği konserde, izleyiciler başarılı orkestra ve solistleri konser sonunda dakikalarca ayakta alkışladı.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}