HaberlerManisa HaberleriKahvehanelerin kapanış saatine Ramazan ayarı

Kahvehanelerin kapanış saatine Ramazan ayarı - Manisa Haberleri

Alaşehir Belediye Encümeni yapılan müracaat sonrası gerçekleştirdiği toplantıda ramazan ayı boyunca ilçedeki kahvehaneler, İnternet salonları, çay ocakları, pide salonları, lokantalar ve pastanelerin sahur vaktine kadar açık kalabileceği yönünde karar verdi.

Kahvehanelerin kapanış saatine Ramazan ayarı

Ramazan ayı dolayısıyla Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonunca kapanış saatlerinin yeniden geçici olarak düzenlenmesi amacıyla Alaşehir Zabıta Müdürlüğüne yapılan resmi müracaatın ardından, teklif Zabıta Müdürlüğü tarafından Belediye Başkanlığına iletildi. Yapılan müracaatın değerlendirmesini Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu başkanlığında toplanarak gerçekleştiren Alaşehir Belediye Encümeni, ramazan ayı boyunca ilçe genelinde bulunan tüm yerleşkelerdeki kahvehanelerin, İnternet salonlarının ve çay ocaklarının sahur vaktine kadar açık kalabileceği yönünde karar verdi.

Pastane, lokanta ve pideciler de eklendi
Yapılan geçici düzenleme hakkında bilgilendirmede bulunan Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, 'Halkımızın ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda alınan bu karara ilave olarak, görülen lüzum üzerine söz konusu izinin kapsamını pideciler, lokantacılar ve pastaneler anlamında daha da genişleterek vatandaşlarımızın ihtiyaç duyacağı diğer gereksinimlerin de karşılanmasına olanak sağladık. Bu duygu ve düşüncelerle başta Alaşehirli hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemiz ve bütün İslam aleminin Ramazan-ı şerifini kutlar, mübarek ramazan ayının tüm insanlığa barış, huzur ve hoşgörü getirmesini diliyorum.' dedi.

SIRADAKİ HABER
}