HaberlerEskişehir HaberleriTepebaşı'nda ''Ahşap Boyama ve Deri Çanta Sergisi''

Tepebaşı'nda ''Ahşap Boyama ve Deri Çanta Sergisi'' - Eskişehir Haberleri

Tepebaşı Nafiye Hüseyin Küçükoğlu Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nün bir alışveriş merkezinde açmış olduğu ''Ahşap Boyama ve Deri Çanta'' kurslarına katılan kursiyerlerin el emeği göz nuru eserleri sergilendi ve davetlilerin beğenisine sunuldu. Davetliler, sergiyi gezerek beğendiklerini ifade ettiler.

Tepebaşı'nda ''Ahşap Boyama ve Deri Çanta Sergisi''

Serginin açılışı; Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ömer Karaca, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Pehlivan, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Gürol Bozkurt, Halk Eğitimi Merkezi Kurum Müdürü Abuzer Hakverdi ve okul müdürleri tarafından gerçekleştirildi. Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz, '' Kursiyerlerin el emeği ve göz nuru ile yaptıkları serler, çok güzel olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ederim'' diye ifade etti.
Açılıştan sonra; Kurs Eğitmenleri Birsen Erden ve Ufuk Potoğlu eşliğinde davetlilerle birlikte sergi gezilerek, sergi hakkında bilgi verildi. Ekimden bu yana Ahşap Boyama ve Deri Çanta kursuna katılan kursiyerlerin yaptığı çalışmalar, sergiyi gezen davetliler tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. Aldıkları eğitim ile gizli kalmış yeteneklerini ortaya çıkaran, öğrendiklerini uygulamalı olarak hayata geçirme fırsatı yakalayan ve hünerlerini ahşap boyama ve deri çantalara yansıtan kursiyerler, beş ay süren birbirinden farklı çalışmalarını, düzenledikleri sergi ile görücüye çıkardı. Sergi, 5 Mayıs 2019 tarihine kadar ziyaretçilerine açık kalacaktır.

SIRADAKİ HABER
}