HaberlerZonguldak HaberleriPolisten köpek ve İHA ile uyuşturucu uygulaması

Polisten köpek ve İHA ile uyuşturucu uygulaması - Zonguldak Haberleri

Zonguldak'ta Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri narkotik köpekler 'Dark' ve 'Kurt' ile Kozlu ilçesinde açık alanda yasa dışı kenevir ekimi uygulaması yaptı. Uygulama emniyete ait insansız hava aracı ile de havadan görüntülendi.

Polisten köpek ve İHA ile uyuşturucu uygulaması

Zonguldak Emniyeti 'Dark' ve 'Kurt' isimli eğitimli narkotik köpekleriyle uyuşturucuya geçit vermiyor. Yaklaşık bir hafta önce Zonguldak'a görevlendirilen 'Kurt' isimli köpek ile 3 yıldır Zonguldak'ta görev yapan 'Dark' isimli köpek, uyuşturucu ile mücadelede etkin rol alıyor. Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri eğitimli köpeklerle birlikte uygulamaları da sıklaştırdı. Özellikle açık alanda gerçekleştirilen uygulamalarda yasa dışı kenevir ekiminin önüne geçilmesi hedefleniyor.
Öte yandan Emniyet Müdürlüğü'ne ait insansız hava aracı da açık alanda yasa dışı kenevir ekimi uygulamasına havadan destek veriyor. Ekiplerin uygulamaları daha da sıklaştırarak devam edeceği öğrenildi. Öte yandan dün Çaycuma ilçesinde narkotik köpeği 'Dark'ın da katıldığı operasyonda 181 kök hint keneviri ele geçildi.

Polisten köpek ve İHA ile uyuşturucu uygulaması

SIRADAKİ HABER
}