HaberlerSamsun HaberleriAli Yalçın: 'Değerlere göre sendikacılık yapıyoruz'

Ali Yalçın: 'Değerlere göre sendikacılık yapıyoruz' - Samsun Haberleri

Samsun'da düzenlenen Büyük Memur-Sen Buluşması'nda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 'Memur-Sen, sendikacılığı diğerlerine göre değil, değerlerine göre yapıyor' dedi

Ali Yalçın: 'Değerlere göre sendikacılık yapıyoruz'

Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu'nda Memur-Sen Samsun İl Temsilciliği tarafından Büyük Memur-Sen Buluşması düzenlendi. Kuran tilavetiyle başlayan programda ilk olarak konuşan Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız, "Kıymetli misafirlerimiz kuruluş felsefesinde mazlumun, mağdurun dili, dini, ırkı, mezhebi olmaz diyerek herkesi kucaklayan, kuşatan hak arama ve özgürlük mücadelesinin merkezi olan Memur-Sen Samsunumuzda 22 bin üyesi ile 1 milyon 300 bin vatandaşımızın refahı için büyük Türkiye hedefi için çabalamaktadır" ifadelerini kullandı.

MEMUR-SEN YOL GÖSTERİCİ

Samsun Valisi Osman Kaymak, sendikacılığın önemli bir yeri olduğunu belirterek, "Memur-Sen her zaman devletimize yol gösterici oldu. Memur-Sen kurucusu Mehmet Akif İnan’ı rahmetle anıyoruz. Allah ona rahmet eylesin.Samsun Türkiye’nin önemli kentlerinden birisidir. Karadeniz Bölgesi'nin amiral gemisidir. Bu şehre hizmet ederken birlikte olmak durumundayız. Herkes işini en iyi şekilde yapacak. Şehirdeki kamu hizmetlerinin etkin ve verimli yürütülmesinde hep beraber sorumluyuz. Biz halkımıza hizmet için varız. Makamlar gelip geçicidir. İşini iyi yapmıyorsan, alın terini hak etmiyorsan, kazancını helal kazanmıyorsan evinde huzur olmaz. Ülkenize ve ilinize yönelik görüş ve önerileriniz varsa işinizi en iyi şekilde yapmanız ve önerilerinizi paylaşmanızı istiyoruz. Onun için biz her zaman sizlere açığız. İnşallah daha güzel Samsun, daha mutlu Samsun ve güçlü Türkiye için el ele verelim diyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum" diye konuştu.

ÖNEMLİ KATKI VERDİNİZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de, Türkiye'nin önemli bir beka sorunu olduğunu söyleyerek, "Seçim sürecinden daha yeni geçtik. Beka sorunu ve istiklal mücadelesi devam ediyor. İsimlerin önemi yok. Duruşun, karakterin önemi var. Genel Başkanımızın seçimi kazanmasına rağmen başbakan olamadığı süreçlerden geçtik. Bu tür programların, bizi doğruya götürmek noktasında ehemmiyeti var. Tüm insanların özel bir hayatı var. Bu hayat mücadelesi esastır ama ondan daha esası hür, özgür ve doğru yolun yolcusu olabilmek. Memur-Sen kurucusu Mehmet Akif İnan’ın oluşturduğu gelenek yenilenerek devam ediyor. Seçim sürecinde ciddi katkı verdiniz. Şehrim ve ülkem adına teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

SORUNDAN BESLENMİYORUZ

Memur-Sen'in sorunlardan beslenmediğini belirten Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise, "Memur-Sen, sendikacılığı diğerlerine göre değil, değerlerine göre yapıyor. Bu ülkeye katkı sundu. Memur-Sen 27 yıllık sendikal tarihinde hiçbir zaman kaldırım taşı sökmemiştir. Esnafın camını çerçevesini hedef almamıştır. 27 yılık sürecimizde hep milletimizin yanında olduk. Hep millet ile bir olduk. Milletimizle kavga etmedik. Çünkü Memur-Sen, erdemli bir harekettir. Bizim derdimiz millettir. Milletin lehine en onurlu sendikacılık faaliyetleri sürdüren bir sendikayız. Ülkede yaşanan olaylara hesabi değil, hep hasbi yaklaşan bir sendika olduk. Sendika olarak her zaman devletimizin, milletimizin yanında olduk. Ayrıca sendika olarak üyelerimizin açlık ve yoksulluk sınırı arasında ücret alma mahkumiyetini bitirmek, refah sınırında ücret almasını sağlamak için çalışıyoruz" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Osman Kaymak, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a günün anısına lale işlemeli tablo hediye etti. Memur-Sen Buluşmasına ayrıca, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve sendika üyeleri katıldı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}