HaberlerSamsunspor HaberleriYüksel Yıldırım: 'Hesabını sorarım'

Yüksel Yıldırım: 'Hesabını sorarım' - Samsunspor Haberleri

Samsun'a gelen Samsunspor A.Ş.'nin en büyük ortağı Yıldırım Holding İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, 'Şampiyonluk hedefiyle yola çıktık. Bizi bu hale düşüren de, çıkaracak olan da futbolcular. Şampiyonluğun verilmesi affedilemez, hesabını sorarım' dedi

Yüksel Yıldırım: 'Hesabını sorarım'

Yıldırım Holding İcra Kurulu Başkanı ve Samsunspor A.Ş.'nin en büyük ortağı Yüksel Yıldırım, Sakaryaspor maçı için 19 Mayıs Stadı'ndaydı. Hafta içi attığı sert tweetle büyük ses getiren Yüksel Yıldırım, sert açıklamalarına Samsun'da da devam etti. Yıldırım, "Aksilikler oldu ve şampiyon olamadık. Bu ekonomik ortamda bir çok futbol kulübü kapanıyor. Biz hiçbir sıkıntı hissettirmedik ama bu kadar transferden sonra böyle bir oyunla karşılaştık. Söylediğim laf açık ak ve kara belli olacak. Biz artık şirketiz. Benim bilançolarım devlet tarafından incelenecek. Biz devlete hesap veriyorsak bizim çalışanlarımız yani futbolcular da hesap verecek. Paranın hepsini ben cebimden harcadım. Bu para nereye gitti, bunun karşılığındaki bu kötü performans niye bunun hesabını soracağım. Dünyada üst sıralara çıkmış bir işadamı olarak burada başarısız olursam bunu kabul edemem. Samsunspor'da da başarı olacağız. Olmuyorsa da olmayan tarafları düzelteceğiz. Samsunspor'u seven ve inananlarla yolumuza devam edeceğiz. Önceden herkes verdiği paraya temlik koyup faiziyle alıyordu. Benim ise böyle bir şansım yok. Benim verdiğim para gitti. Ben de hesabını oyunculardan soracağım. Biz Samsunspor'u uçurmaya geldik. Çalışmayan yerler çalıştırılacak. Sonunda bu şehir Samsunsporlu olmakla gurur duyacak" diye konuştu. 

SÖZÜM FUTBOLCULARA 

Yüksel Yıldırım, "Bizim satış patlamaları yapmamız lazım, statta 20 bin taraftar olması lazım. Oyuncuların performansıyla taraftar küsüyor. Bize ve İsmail Uyanık'a kimse küsemez. Biz yüzde 200 efor sarf ediyoruz. Oyuncuların bir dediklerini iki yapmadık. Bizim bir elimiz yağda bir elimiz balda ama sonuç istenilen gibi değil. Biz iyi bir takım kurduğumuzu zannettik çok iddialı girdik ama birçok birbirine benzer oyuncu almışız. Bu bir hata değil. Sezon başı Samsunspor'un S'sini duyan kaçıyordu çünkü Samsunspor'un adı ekonomik anlamda iyi değildi. Biz şimdi yapacağımız en iyisini yaptık. Biz de yanlış yönlendirildik. Bu hataları düzelteceğiz. Ben İsmail Uyanık'a güvenip bu işe girdim. İsmail Uyanık'la anlaşamadığımız zamanlar da olacak. Bu normaldir. Bugün lider de olsaydık hala yenilenme olacaktı. Yine de olacak. Tartışacağız. İsmail Uyanık'ın ayaklarının altına kırmızı halı serilmesi lazım ama eleştiriliyor. Burada Tüm sorumlu futbolculardır. Bugün stat boşsa bunun nedeni futbolculardır. İnşallah play-off sonunda çıkarız ve önümüzdeki sezon için de Süper Lig'e çıkmanın planlarını yapacağız. Bu oyuncuların hepsi kalırsa biz şampiyon olamayız bir yenilenme yapacağız. Ben iş adamıyım ve direkt olarak söylerim. Benim sözüm futbolculara. Bizi bu duruma sokan da çıkaracak olan da futbolcular. Futbolcular da gereken mesajı aldı. Benim için şampiyonluğun verilmesi affedilmez bir şey. Bunun hesabı da verilecek" dedi.

Yüksel Yıldırım: 'Yanlış anlaşıldım'

SIRADAKİ HABER
}