HaberlerSamsun HaberleriTürk bayrağını, Samsun'a getiriyorlar

Türk bayrağını, Samsun'a getiriyorlar - Samsun Haberleri

19 Mayıs'ın 100. yılı dolayısıyla İstanbul'dan aldıkları Türk bayrağını kürek çekerek Samsun'a getirmeyi amaçlayan 15 kişilik dragon bot sporcusu, Zonguldak'a ulaştı

Türk bayrağını, Samsun'a getiriyorlar

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. yılı onuruna düzenlenen "19 Günde 19 Mayıs 2019" etkinliği kapsamında İstanbul'dan aldıkları Türk bayrağını kürek çekerek Samsun'a getirmeyi amaçlayan 15 kişilik dragon bot sporcusu, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde törenle karşılandı.

Ereğli Limanı'na, sahil güvenlik ile ilçedeki balıkçılık yapan tekneler ve özel yatlar eşliğinde ellerindeki Türk bayrağıyla giren 15 kişilik dragon bot sporcusu, ilçe protokolü ve Hatice Erdem Denizcilik Meslek Lisesi öğrencileri tarafından meşaleler ve alkışlarla karşılandı. Limanda bekleyen öğrencilerin çiçek takdim ettiği sporcular, burada karşılama konuşmaları ve hediye sunumunun ardından dinlenmeye çekildi.

ONURLU BİR YOLCULUK

Samsun Büyükşehir Anakent Dragon Bot Takımı Antrenörü Zafer Benli, burada yaptığı açıklamada, ilçede güzel bir atmosferle karşılanmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. İstanbul'dan 30 Nisan'da Türk bayrağını Samsun'a ulaştırmak için yola çıktıklarını belirten Benli, şöyle devam etti: "19 gün boyunca kürek çekerek hedefimiz Samsun'a varmak. Bu güzergah boyunca da toplam 20 durak noktamız var, Ereğli'de bunlardan biri. Durak noktalarıyla bir bütün halinde Kurtuluş Savaşımızı temsilen bu etkinliğimizi Samsun'a kadar taşımak hedefindeyiz. Bu ruhu birleştirerek yolumuza devam ediyoruz. Hava şartları noktasında Karadeniz için hakikaten zor deniliyor ama bizim için güneş, fırtına hiç sorun değil." Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Metin Akman da yaptıkları konuşmada sporcuların onurlu bir yolculuk yaptığını ifade ederek, başarılar diledi.

A.A

SIRADAKİ HABER
}