HaberlerBaşkan Necattin Demirtaş: '3 bin kişiye iş imkanı sağlayacağız'

Başkan Necattin Demirtaş: '3 bin kişiye iş imkanı sağlayacağız'

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ''2-3 bin kişiye iş imkanı sağlayacak bir alan oluşturmaya çalışıyoruz'' dedi.

Başkan Necattin Demirtaş: '3 bin kişiye iş imkanı sağlayacağız'

Asrın İş Adamları Derneği (ASRİAD) Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan ve yönetim kurulu üyeleri, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı ziyaret etti. Grup, Demirtaş’a yeni görevinde başarılar diledi.

EKONOMİK DARBOĞAZ

Demirtaş, ASRİAD yetkilileri ile gerçekleştirdiği görüşmede, “İlk işimiz mali yapıyı düzeltmeye çalışmak olacak. Bu yıla ait ödememiz gereken yüklü miktarda bir borç var. Bunların ödenmesi noktasında biraz sıkıntılarımız var. Yeni belediye binasına bayramdan sonra taşınacağız. Şu an kullandığımız 2 belediye hizmet binasını satmayı düşünüyoruz. Yeni binamıza taşındıktan sonra buralar boşa çıkmışken, bu binaların değerlendirilmesi gerekiyor. Bu da bizim yükümüzü hafifletecek. Henüz karar aşamasındayız. Meclisten geçecek mi bu süreç de önemli” ifadelerini kullandı.

KİMSESİZLERE MEKAN YAPACAĞIZ

Başkan Necattin Demirtaş, sosyal belediyeciliğe uygun projeler yaptıklarını belirterek, “Kimsesizlere bir mekan yapmayı düşünüyoruz. Kısa vadede bunların dışında dar gelirli aileler için, bu ailelerin ürettikleri ürünleri satabilecekleri bir iş yeri tutup, kira ödetmeden ürünlerini pazarlama imkanı sunacağız. Tekstil atölyeleri için de çalışmalara başlayacağız. 2-3 bin kişiye iş imkanı sağlayacak bir alan oluşturmaya çalışıyoruz. İlk aşamada sosyal sorumluluk projelerine başlayıp, daha sonra devamını getirmek istiyoruz. Ayrıca geri dönüşüm projelerimiz de kaldığımız yerden devam edecek” sözlerini kaydetti.

SIRADAKİ HABER
}