HaberlerBaşkan Hamit Kılıç, 'Birliğimizi simgeliyor'

Başkan Hamit Kılıç, 'Birliğimizi simgeliyor'

Hıdırellez Şenliği'nde konuşan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 'Hıdırellez; birliğimizi ve dirliğimizi simgeleyen bir gün' dedi

Başkan Hamit Kılıç, 'Birliğimizi simgeliyor'

Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur, yaptığı açıklamada, baharı ve bereketi müjdeleyen Hıdırellez'in neşeyle, huzurla kutladığını söyledi. Bu geleneğin yıllar boyu devam etmesi temennisinde bulunan Adanur, "Geçmişten gelen bu gelenek zaman zaman kesintiye uğrasa da görüyorum ki bu Bafra'da ve özellikle Hıdırellez köyünde devam ediyor. Önümüzdeki yıllar boyu bu geleneğin, bu etkinliklerin yapılmasını temenni ediyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

ATEŞ YAKILDI

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise Hıdırellez'in herkes için hayırlı olmasını dileyerek, "Bu baharı müjdeleyen günün hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Tabii bu geleneksel olarak her yıl kutlanıyor. Bizim birliğimizi, dirliğimizi simgeleyen bir gün. İnşallah biz bunu yıllar boyunca devam ettireceğiz. Ayrıca ben Hıdırellez Mahallesi Muhtarını da tebrik ediyorum. Bize böyle bir etkinlik hazırladığı için" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından etkinliğe katılanlar Hıdırellez ateşinden atladı. Şenlik sanatçı Gizem Kara'nın konseri ile sona erdi.

SIRADAKİ HABER
}