HaberlerCemil Deveci: 'Bugüne kadar neredeydiniz?'

Cemil Deveci: 'Bugüne kadar neredeydiniz?'

'İşçiler, sendika değiştirmeye zorlanıyor' iddialarına yanıt veren Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 'Meslek hayatım boyunca işçi haklarının savunulması için mücadele verdim. Yapılan açıklama algı operasyonu ve gerçeği yansıtmıyor. İşçilerin 4 aydır maaşları ödenmiyorken neredeydiniz' dedi.

Cemil Deveci: 'Bugüne kadar neredeydiniz?'

 

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, HAK-İŞ İl Başkanı ve HİZMET-İŞ Sendikası Şube Başkanı Uzun’un kendisi hakkında Atakum İmar İnşaat Şirketi’nin işçilerinin bağlı bulundukları sendikayı değiştirmeleri için baskı yaptığı yönündeki iddiasına cevap verdi.

ALGI OPERASYONU

Başkan Cemil Deveci, “Bu iddialarının hiçbir dayanağı yok. Sendikal rekabetlerine beni alet etmeye çalışıyorlar. Beni bu rekabete alet etmesinler. Bahsi geçen işçiler Atakum Belediyesinin çalışanları. Biz Atakum’a bu işçilerimiz ile birlikte hizmet ediyoruz. İşçinin iradesini baskıyla değiştirme kültürü bizde hiç olmadı, olmayacak. Önceki belediye başkanı döneminde işlerini savsaklamışlar. Ben başkanlık görevine başlayalı henüz bir hafta olmuşken görüşmelerin son oturumuna dahil olduk ve bu oturumda da anlaşamadık. Yasal süreç devam ediyor. Devam eden süreç için algı operasyonu yaparak, kamuoyu oluşturmaya ve yaptıkları bu açıklamalar ile direkt olarak şahsımı hedef göstermek suretiyle ismimi lekelemeye çalışıyorlar. Buna müsaade edilmemelidir. Benim geçmişimi iyi araştırsınlar. Ben ömrüm boyunca emek mücadelesi verdim. Beni işçinin hakkını yiyen bir başkan ilan etmeye çalışanlar, Atakum Belediye personeli 4 aydır maaş alamıyorken sesi çıkmayanlar; size soruyorum. Bugüne kadar neredeydiniz? Atakum Belediyesi işçilerinin 4 aydır maaşları ödenmiyorken neredeydiniz, siz gerçekten kimden yanasınız?” ifadelerinde bulundu.

SIRADAKİ HABER
}