HaberlerBaşkan Gürbüz'den YSK'ya tepki: 'Endişelerimi perçinledi'

Başkan Gürbüz'den YSK'ya tepki: 'Endişelerimi perçinledi'

Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimlerinin YSK tarafından yeniden yapılması kararına tepki göstererek, 'YSK kararı uzun zamandır devam eden endişelerimi perçinledi' dedi.

Başkan Gürbüz'den YSK'ya tepki: 'Endişelerimi perçinledi'

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal edilerek yeniden yapılması kararını Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, sosyal medya hesabından eleştirdi. Kerami Gürbüz, "YSK kararı uzun zamandır devam eden endişelerimi perçinledi. Çünkü karar, YSK'nın bugüne kadarki tüm ilke kararlarına aykırıdır. Bundan böyle tüm il ilçe seçim kurulu başkanları ki, onlar bulundukları il ve ilçelerin en kıdemli hakimleridir, töhmet altındadırlar. Tüm sandık kurulu başkanları ile üyeleri de potansiyel suçludurlar. Bu durum seçim güvenliğine ve yargıya olan güveni sıfırlamıştır” ifadelerini kullandı.

TARİHİ BİR YANLIŞLIK

Kerami Gürbüz, “Karar, uluslararası arenada bizi yalnızlığa itecek. Hatta emperyalist güçler, bundan böyle devletimiz yerine her zamankinden daha güçlü şekilde illegal terör örgütlerini muhatap kabul edecektir. Bundan böyle Dolar ve Avro’daki artışın önlenemeyen yükselişi daha da artacaktır. Artık Türkiye'ye yabancı yatırımcı gelmeyecektir. Yenilenen seçimleri kim kazanırsa kazansın önümüzdeki yaz ve devamında ülkede kaotik bir düzen devreye sokulmak istenmektedir. Bu süreç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı makamdan indirme süreci. Maalesef AK Parti içindeki bir kısım kifayetsiz muhterisler tıpkı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu sürecinde olduğu gibi bu süreci de doğru okuyamamışlardır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi her ne kadar milliyetçi, mütedeyyin, muhafazakar camiaya büyük bir devrim gibi yutturulmuşsa da aslında katı faşizan bir yönetimin alt yapısını oluşturmak için kotarılmıştır. Herkes artık takım tutar gibi taraf olmak, sosyal medyayı kullanmak yerine milletin ve memleketin çıkarlarını gözetmek zorundadır. YSK, tarihi bir yanlışlık yapmıştır. Herkesi süreci doğru okumaya ve sağduyuya davet ediyorum. Çünkü başka Türkiye yok" şeklinde konuştu.

Bayram OK

SIRADAKİ HABER
}