HaberlerAltın alacaklar bu rakamlara alışsın

Altın alacaklar bu rakamlara alışsın

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, seçim kararının altının fiyatını yükselttiğini belirterek, 'Bu yaz altın fiyatlarının düşmesi mümkün gözükmüyor. Altın alacaklar bu fiyatlara alışmak durumunda' dedi

Altın alacaklar bu rakamlara alışsın

Yüksek Seçim Kurulu'nun, İstanbul'daki seçimlerin yenilenmesi yönündeki kararıyla döviz ve altın piyasasında fiyatlar yükselmeye başladı. Samsun'da gram altın 255 lira, çeyrek altın 427 lira, Cumhuriyet altını ise bin 758 liradan satışa sunuluyor. Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman da, seçim kararının altın fiyatlarının yükselttiğini belirterek, "Bu yaz altın fiyatlarının düşmesi mümkün gözükmüyor" ifadelerini kullandı.

FİYATI 13 LİRA ARTTI

Özman, piyasaların hafta başından itibaren riske karşı pozisyon almaya başladığını söyleyerek, "Geçen haftadan başlayan hafif yükseliş pazartesi günü de devam etti. YSK'nın İstanbul kararını açıklamasıyla ise altın fiyatları da yükseldi. Pazartesi gününe 242 lirayla başlayan gram altının fiyatı, YSK kararından sonra 255 liraya kadar çıktı. Ramazan ayı altın sektörü açısından işsiz sezondur, fiyatlarda çok oynama olmaz ama son gelişmelerle gram altının fiyatı 13 lira arttı. Seçimlerin sonucu her ne olursa olsun piyasalar bundan olumsuz etkilenecek. Siyasette önümüzdeki süreçte itidal hakim olmazsa, ekonomide onarılamaz yaralar açacağını düşünüyorum" diye konuştu.

ALTIN HER ZAMAN KAZANIR

Siyasetteki belirsizlik durumunun ekonomiyi kötü etkilediğini ifade eden Özman, "Altın, Türk lirası karşısında değerlenmeye devam edecek. Bütün bunlar göze alındığında bu yaz, altın fiyatlarının düşmesi mümkün gözükmüyor" diye konuştu. Özman, altını olan yatırımcılara tavsiyede bulunarak, "Altını olanlar altını tutsunlar. Kar satışlarıyla bir miktar düşüş olabilir ama yatırım açısından altını tutmakta fayda var. Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde altın kaybetmiyor. Altın alacaklar bu fiyatlara alışmak durumunda" sözlerini kaydetti.

Şükrü Berk ASKAR / ÖZEL HABER

 

SIRADAKİ HABER
}