HaberlerOtoparkta olimpiyatlara hazırlanıyor

Otoparkta olimpiyatlara hazırlanıyor

7 yıl ara verdikten sonra İşitme Engelliler Büyükler Türkiye Güreş Şampiyonası'nda Türkiye ikincisi olan Sezer Özgenç, önemli bir başarıya imza attı. Özgenç, düzenli antrenman yapabilmesi halinde olimpiyat şampiyonu olabileceğini söyledi

Otoparkta olimpiyatlara hazırlanıyor

7 YIL SONRA GELEN BAŞARI

Samsun’da yaşayan Türkiye ve Avrupa şampiyonu işitme engelli güreşçi Sezer Özgenç, 7 yıl ara verdikten sonra Mersin'de yapılan İşitme Engelliler Büyükler Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Türkiye ikincisi oldu. Özgenç, düzenli antrenman yapabilmesi halinde ise olimpiyat şampiyonu olabileceğini söyledi. 25 yaşındaki yüzde 50 işitme engelli Sezer Özgenç, maddi imkansızlıklardan dolayı liseyi dışarıdan bitirdi. Daha sonra milli sporcu olunca Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaşar Doğu Spor Bilimleri Akademisi’nde Antrenörlük Bölümü 1. Sınıf öğrencisi olarak eğitim görmeye başladı.

ARKADAŞLARI DESTEK OLDU

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ’a ait bir otoparkta kat görevlisi olarak çalışan Özgenç, antrenman eksikliği kendisinden 25 kilo daha ağır rakipleriyle karşılaştı. Birçok olumsuzluğa rağmen büyük bir başarı elde ettiğini ve ülkesini yurt dışında da temsil etmek istediğini dile getiren Özgenç, “ Hem üniversite okuyorum, hem otoparkta çalışıyorum hem de turnuvalara hazırlanmaya çalışıyorum. Çalışıp aileme bakmak zorunda olduğum için pek fazla antrenman yapamıyorum. Mersin’deki Türkiye şampiyonasına çalıştığım kurumdan amirlerimiz ve arkadaşlarımın maddi destekleriyle gittim” dedi.

İHA

SIRADAKİ HABER
}