HaberlerOrdu HaberleriEve yıldırım düştü!

Eve yıldırım düştü! - Ordu Haberleri

Ordu'nun Perşembe ilçesinde gece saatlerinde bir eve isabet eden yıldırım sonucu evin çatısı alevlere teslim oldu.

Eve yıldırım düştü!

Alınan bilgiye göre, Ordu'nun Perşembe ilçesine bağlı Şenyurt Mahallesi'nde Salih Gündüz'e ait iki katlı eve yıldırım isabet etti.  Yıldırımın isabet etmesinin ardından evin çatısında yangın çıktı.  Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine 110 ekipleri sevk edildi.  Ekipler kısa sürede yangını söndürmeyi başardı.  İtfaiye ekipleri evde yaptığı incelemede ise elektronik eşyaların da zarar gördüğünü tespit etti. 

EVİN ÇATISI TAMAMEN YANDI

Mahalle sakinlerinden Mehmet Gündüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ev sahibinin il dışında yaşadığını belirterek, "Çok büyük bir gürültüyle birlikte evin çatısına yıldırım isabet etti. Hemen ardından da evin çatısında yangın çıktı" dedi. 

İtfaiye ekiplerinin yangını kısa sürede söndürdüğünü anlatan Gündüz, evin çatısının tamamen yandığını, çatıdaki güneş enerjisi gibi birçok malzemenin de hasar gördüğünü dile getirdi.   

Gündüz, evin içerisindeki elektronik eşyalarda da ağır hasarın olduğunu belirterek, çatısı yanan evi yağmurdan branda ile korumaya çalıştıklarını sözlerine ekledi. 

SIRADAKİ HABER
}