HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da hayat kurtarmanın anlamını anlatan yarışma

Samsun'da hayat kurtarmanın anlamını anlatan yarışma - Samsun Haberleri

Samsun'da başlatılan, 'Belki De Sensin' projesi kapsamında ortaokul öğrencileri arasında, lösemi ile mücadele, donör olmanın ve hayat kurtarmanın önemini anlatan resim yarışması düzenlendi

Samsun'da hayat kurtarmanın anlamını anlatan yarışma

Samsun Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Atakent Ortaokulu, Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi iş birliği ile lösemiyle mücadele, donör olmanın ve hayat kurtarmanın önemini anlatan "Belki De Sensin" konulu resim yarışması düzenlendi.

FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTEDİK

Belki de sensin projesinin koordinatörleri Atakent Ortaokulu öğretmenleri Saliha Özfişek ve Leyla Özcan, lösemi ile mücadele, donör olmaya ve hayat kurtarmaya dikkat çekmek istediklerini belirterek, "İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İrfan Yetik'in katkılarıyla böyle bir proje yapmak istedik. İlçemizdeki tüm ortaokullarımızı da bu projemize dahil ettik. 32 çocuğumuz, akranlarının yaşadıklarını ve hayatlarını kağıda dökerek anlatmak için resim çizdiler. Oldukça yararlı bir proje olduğuna inanıyoruz" dedi.

ALBAYRAK'TAN TEŞEKKÜR

LÖSAM Başkanı Prof. Dr. Davut Albayrak ise Atakent Ortaokulu'nun böyle bir proje yapmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, "Bu projede emeği geçen herkese yönetim kurulu arkadaşlarım ve çocuklarımız adına teşekkür ediyorum. Lösemili ve kan hastalıklı çocuklara farkındalık oluşturmak için yapılan bu etkinliğin son derece yararlı olacağına inanıyorum. Çocuklarımız NADEP Konuk evimizde tedavi gören çocuklarımızla birlikte konuk etmekten de son derece mutlu olduk. Bizimle birlikte çocuklarımız da son derece mutlu oldular" diye konuştu.

SONUÇLAR 22 MAYIS'DA AÇIKLANACAK

Yarışmaya katılan resimler, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyon tarafından belirlenecek. Yarışmada, 1. olan öğrenciye çeyrek, 2. ve 3.olan öğrenciye gram altın, 4.'ye ise mansiyon ödülü olarak boya takımı verilecek. Ödüller ise 22 Mayıs 2019 tarihinde açıklanarak aynı gün, LÖSAM'ın NADEP binasında törenle verilecek.

Bayram OK - ÖZEL HABER

SIRADAKİ HABER
}