HaberlerSamsun HaberleriCanik Belediyespor altın yılını yaşıyor

Canik Belediyespor altın yılını yaşıyor - Samsun Haberleri

Canik Belediyespor U14, U16 ve U18 kategorinde Türkiye Şampiyonası finallerinde mücadele etmeye hak kazandı. Mavi-Beyazlı ekip bu başarıyla birlikte Karadeniz'de de bir ilke imza attı

Canik Belediyespor altın yılını yaşıyor

Altyapıdaki başarıları ile göz kamaştırmaya başlayan Canik Belediyespor  U14,  U16ve  U18 kategorinde Türkiye Şampiyonası finallerinde mücadele etmeye hak kazandı. Mavi-Beyazlı ekip bu başarıyla birlikte Karadeniz'de de bir ilke imza attı

MEYVELERİ TOPLUYORUZ

Bu yıl elde ettikleri başarıyla Karadeniz'de bir ilke imza attıklarını belirten Canik Belediyespor Antrenör Can Küntüşlü, Türkiye Şampiyonası finallerinde de ses getireceklerini söyledi. Küntüşlü, "Canik Belediyespor olarak 2011 yılında başladığımız istikrarlı çalışmaların meyvelerini son 3 yıldır toplamaya başladık. Karadeniz'de bir ilke imza atıyoruz. Kulübümüz adına ve altyapıda altın yılımızı yaşıyoruz diyebilirim. Bu başarıyı istikrarlı hale getirmek için oyuncu yetiştirmeye devam ediyoruz. Son iki yıldır U16 kategorisinde Türkiye 5'inci ve 6'ncısı olma başarısı göstermiştik. Bu yıl hedefimiz U16 kategorisinde ilk 4 arasında yer almak" dedi.

ALTYAPIYA ÖRNEK OLUYOR

Süper Lig'de ilimizi 7 yıldır temsil eden Canik Belediyespor A Takımının altyapıdaki oyunculara örnek olduğunu belirten Antrenör Can Küntüşlü, "İlimizin Süper Lig'deki tek temsilcisi A takımımız altyapıdaki oyucularımızın gelişiminde olumlu yönde çok büyük katkı sağlıyor. Bizim altyapıda tek amacımız var başarıyı istikrarlı hale getirerek Süper Lig seviyesinde oyuncu yetiştirmek" diye konuştu. U14 Takım Kaptanı Elif Baskın, "Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray gibi büyük kulüplerin yer alacağı Türkiye Şampiyonası finallerinde mücadele etmek bizim için büyük tecrübe oldu. Gelecek yıl dereceye girmek için daha çok çalışacağız" diye konuştu.

ŞAMPİYONLUĞA AÇ BİR TAKIMIZ

Canik Belediyespor formasını 7 yıldır terleten U16 Takım Kaptanı İrem Sıla Öztürk, "Geçtiğimiz yıl ve bu yıl önemli kulüpleri eleyerek Türkiye finallerine kaldık. Biz 2 yaş küçük olmamıza rağmen U18 kategorisinde de Anadolu Şampiyonu olarak finale yükseldik. Antrenörlerimiz ve arkadaşlarımız arsında güçlü bir sevgi bağı var. Bu bağda bizi başarıya taşıyor" dedi. U18 Takım Kaptanı Ceyda Sarı, "Canik Belediyespor'da biz kocaman bir aile ve şampiyonluğa aç bir takımız. Bende altyapıdaki en büyük oyuncu olarak takıma ablalık yapıyorum. Bu yıl A takımla birlikte antrenmanlara ve maça çıktım. Bu benim için büyük şanstı" ifadelerini kullandı.


Mustafa CİVELEK ÖZEL

SIRADAKİ HABER
}