HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da amatörde saha bilmecesi

Samsun'da amatörde saha bilmecesi - Samsun Haberleri

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hizmete devam edeceği açıklanan Canik Suni Çim Saha'nın yıkılması yeniden gündeme geldi. Müdür Kasapoğlu, 'Canik Suni Çim Saha'nın yıkılması halinde Batı Park ve Sevgi Cafe yanına 2 yeni saha yapılacak' dedi.

Samsun'da amatörde saha bilmecesi

KURTARMAYA ÇALIŞIYORUZ

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hizmete devam edeceği açıklanan Canik Suni Çim Saha’nın yıkılması yeniden gündeme geldi. Yıkılması istenen suni çim saha ve yeni yapılacak sahalarla ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, "Yetkili kurumlar tarafından Canik Suni Çim Saha'nın kalacağının sözünü almıştık. Bu sözün üzerine de yeni tribün yaptık. Ancak Millet Bahçesi projesini çalışmalarını yürüten TOKİ tarafından yapılan baskı sonucu sahanın tekrar yıkılacağı bilgisini aldık. Sahayı kurtarmak için yetkili merciler ile görüşmelerimiz sürüyor" diye konuştu.

İKİ YENİ SAHA MÜJDESİ

Amatör futbol takımlarına 2 yeni saha yapılacağının müjdesini de veren Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, "Amatör spor kulüplerinin mağdur olmaması için 2 yeni saha yapmak için Samsun Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelere başladık. Sevgi Cafe yanına ve Batı Park'a yapmayı planladığımız sahaların yer tahsisi Büyükşehir Belediyesi yapması halinde çalışmalara başlayacağız. Canik Suni Çim Saha'nın yıkılması halinde ise yeni yapılan yeni tribünü ve diğer malzemeleri bu yapacağımız yeni projelerimizde en iyi şekilde değerlendireceğiz" dedi.

Mustafa CİVELEK

 

SIRADAKİ HABER
}