HaberlerSamsun HaberleriSamsun, kayıp Ecrin Kurnaz için seferber

Samsun, kayıp Ecrin Kurnaz için seferber - Samsun Haberleri

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde önceki gün evinin önünde oynarken kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ı, sağanak ve havanın kararması nedeniyle ara verilen arama çalışmaları sürüyor.

Samsun, kayıp Ecrin Kurnaz için seferber

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde önceki gün kaybolan 1,5 yaşındaki kız çocuğunu arama çalışmaları sürüyor. Alınan bilgiye göre, Alancık Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oyun oynarken kaybolan minik Ecrin Kurnaz'ı arama çalışmalarına üçüncü günde yeniden başlandı.

KÖYLÜLERDEN DESTEK

Bölgede etkili olan sağanak ve havanın kararması nedeniyle dün akşam ara verilen arama çalışmaları yeniden başlarken, minik kız, kaybolduğu bölgeye yakın ormanlık alanda köylülerin de yardımı ile aranıyor. Çalışmalara, Ladik Asayiş Komando Birliğinden 2 tim, İl Jandarma Komutanlığı ve Vezirköprü Jandarma Komutanlığı ekipleri ile Samsun AFAD ekipleri katılıyor. AFAD ekipleri arama çalışmalarında iz takip köpeği ile kadavra arama köpeği kullanıyor.

BİR İZE ULAŞILAMADI

Alancık Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oyun oynarken önceki gün öğle saatlerinde kaybolan 1,5 yaşınki Ecrin Kurnaz'ı aile üyeleri ile mahalle sakinleri aramış, sonuç alınamayınca olay jandarmaya bildirilmişti. Küçük çocuğun bulunması için jandarma, AFAD ve vatandaşların katılımıyla etkili olan sağanağa rağmen küçük kız dün de aranmış ancak bir ize ulaşılamamıştı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Samsun Valiliğinden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Salı günü saat 21.00’de Vezirköprü Kaymakamlığınca İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü aranarak, ilçe merkezine 32 km. uzaklıkta bulunan Alancık Mahallesi’nde 1,5 yaşlarında Ecrin Kurnaz isimli çocuğun kayıp olduğu bilgisi verilmiştir. Kayıp bilgisi alınır alınmaz İlçe Jandarma Komutanlığı ve AFAD ekipleri tarafından arama çalışmalarına başlanılmıştır. Bugün saat 06.30 itibariyle; 15 jandarma, 25 komando, 11 AFAD personeli, 1 UMKE ekibi, 1 köpek timi, 1 canlı arama köpeği ve 1 kadavra köpeği ile arama çalışmalarına devam edilmektedir. Ayrıca, drone, helikopter ve yüzün üzerinde vatandaşımız ile de arama çalışmalarına destek verilmektedir” denildi. 

SIRADAKİ HABER
}