HaberlerEskişehir HaberleriTepebaşı Belediyesi engellilerin hayatına dokunmaya devam ediyor

Tepebaşı Belediyesi engellilerin hayatına dokunmaya devam ediyor - Eskişehir Haberleri

Tepebaşı Belediyesi engelli bireylere yönelik hizmetleri ile hem bireylerin hem de ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi engellilerin hayatına dokunmaya devam ediyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından hayata geçirilen Gökkuşağı Kafe, iki farklı merkezde özel bireyleri toplumla bütünleştirmek ve özgüven kazandırmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. 20 kişinin çalışarak servis yaptığı Gökkuşağı Kafeler ile bireylerin gelişiminin takip edilebileceği akademik çalışmalara zemin hazırlanırken, ailelerin yaşadığı zorlukların da azaltılmasında önemli bir mesafe kat ediliyor. Gökkuşağı Kafe'de çalışan bireyler ayrıca fotoğraf çekiminden ebruya, halk oyunlarından Latin danslarına kadar eğlenceli aktivitelere dahil olma fırsatı yakalıyor. Zaman zaman Tepebaşı Belediyesi'nin çeşitli kültürel ve sosyal faaliyetlerine katılan bireyler, her geçen gün kent yaşamının etkin birer parçasına dönüşüyor.
Konu hakkında değerlendirmede bulunan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Gökkuşağı Kafe sayesinde bireylerin birçok avantaj sağladığını ve kendilerini geliştirdiğini ifade ederek, 'Bu projeye başladıktan sonra büyük mesafe kat ettik. Artık sigortalı ve maaşlı olarak çalışabiliyorlar. Aralarından KPSS'de başarı gösterip devlet memuru olanlar var, bunun örneği Türkiye'de çok az. Kendileri için 'çalışamazlar' denilen bir ortamda gençlerimiz, görev verildiği takdirde son derece iyi işler yaptıklarını ispatladılar. Çalışırlarken dikkatleri üst düzeyde, iş ahlakları örnek olacak seviyede. İşlerini son derece iyi yapıyorlar. Gökkuşağı Kafe birçok belediyeye de iyi örnek oldu. Bugün duyuyorum farklı belediyeler de hayata geçiriyor ya da özel olarak şahıslar tarafından aynı model sürdürülebiliyor. Kafelerimiz Eskişehir'de önemli noktalardan biri oldu, tertemiz, hijyenik bir mekan olunca insanlarımız da tercih ediyor. Gençlerimizi ne kadar sevsek, emek versek az. Onları hayata kazandırmaktan, arkalarında olmaktan dolayı çok mutluyum. Özel gençlerimizin içinde olduğu her işte olduğu gibi Gökkuşağı Kafe'nin de özünde sevgi var' ifadelerini kullandı.
Öte yandan Gökkuşağı kafeler, Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi ve Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi olmak üzere iki ayrı noktada hizmet veriyor.

SIRADAKİ HABER
}