HaberlerYüksel Yıldırım: ''Sahaya çıkıp ben mi oynayayım'

Yüksel Yıldırım: ''Sahaya çıkıp ben mi oynayayım'

Yılport Samsunspor'un 1-0 yenildiği Sakaryaspor karşılaşmasının ardından hatanın sadece futbolcularda olmadığına belirten Yüksel Yıldırım, ''İsmail Başkan 7/24 çalışıyor. Sahaya çıkıp o mu oynasın, ben mi oynayayım?'' dedi.

Yüksel Yıldırım: ''Sahaya çıkıp ben mi oynayayım'

Samsunspor A.Ş.'nin en büyük ortaklarından Yıldırım Holding İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, Sakaryaspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

ÜZÜLÜYORUZ

Samsunspor'un iyi oynadığını ifadece eden Yıldırım, ''Bize penaltı vermiyorlar heralde çok zengin görüyorlar. Biz pazartesi günü istediğimiz hedefe gideceğiz. Burada 1 yedik Samsun'da iki atacağız Şanssız bir gündü. Üzülmüyor muyuz üzülüyoruz, gayet ortada bir maçtı'' dedi.

YA TAMAM YA DEVAM

'Tek yürek ve tek ses olmamız lazım' diyen Yıldırım, Sakarya seyircisini gördük, kenetleniyorlar. Biz bu kenetlenmeyi Play-Off'larda başarmalıyız. Son maçlara çıkıyoruz. Ya tamam ya devam diyeceğiz. Devam diyeceksek takımı ateşleyen, rakip takım ayağına top aldığında ıslıklayan bir taraftar olması gerekiyor. Bunu yaptıklarında söz futbolcularda olacak. Futbolcuların her şeyleri yapıldı ödemelerinden tut kamplarına kadar. Süper lig takımı gibi gidiyoruz. Mesela önümüzdeki hafta yeni otobüsümüz bitti sayılır gidip göreceğim. Bu yaptığımız şeyler çok kulüpte yok'' ifadelerini kullandı.

BENİ ÜZMESİNLER

Yıldırım, ''Samsunspor'un yerinin burası değil. Buradan çıkarsak çok hızlı sürede Süper Lig'e çıkacak kadro yapacağız. Beni açık söylüyorum üzmesinler. Haddini aşan insanlar var, terbiyesiz terbiyesiz konuşuyorlar. Paracıymış, evet paracıyım. Ben ilkokula gittiğimde ayağımda iskarpin ayakkabıyla geziyordum. Para verme, küfret. Ben Samsun'un en zor sokaklarında büyümüş bir iş adamınıyım. Selahiye Mahallesi'nde keşlerle büyüdüm. Ben Samsunspor'a hizmet etmeye geldim. Parayı gelecek için harcıyoruz'' şeklinde konuştu.

İŞİMİZ ALLAH'A KALDI

Hatanın sadece futbolcularda olmadığına belirten Yıldırım, 'İsmail Başkan 7/24 çalışıyor. Çıkıp sahaya o mu oynasın, ben mi oynayayım. Bu futbolcuları biz seçtik, Bizi hedefe götürür denildi. Biz de inandık aldık. Ama gördük ki oyuncular iyi olabilir ama bizi şampiyon yapmaya yetmedi. Bir tek oyuncuları suçlamak doğru değil, hepimiz işin içindeyiz. Bu futbolcuları biz getirdik. Hata o zaman bizde. Bugünkü oyunu gördüm. Çocuklar son vuruşları güzel yapsa maçı alırdık. Alacağımız maçı verdik. Samsun'u üzdük, seyirciyi üzdük. Ben de üzüldüm. İşimiz biraz da Allah'a kalmış gibi oluyor'' diye konuştu.

SAMSUNSPOR'U SAHİPLENDİK

Yıldırım, 'Samsunspor zor durumdaydı, belki de Gaziantepspor'a ne olduysa o olacaktı. İsmail Başkan beni ikna etmeseydi ben tek başıma yapmazdım. Bir şartla gelirim dedim. Samsunspor A.Ş. olacak ve özelleşecek. Herkes sıkıntıdayken ben Samsunspor için 100 milyon TL'lik borcun altına elimi koydum. Böyle bir durumda bana sen bu mahallenin delisi misin diyorlar. Ben Samsunspor'a gönül bağlılığımla girdim. Samsun sahipsiz kaldı diyorlardı, biz Samsunspor'u sahiplendik' dedi.

SIRADAKİ HABER
}