HaberlerŞampiyon Alaçamspor

Şampiyon Alaçamspor

Ligde bitime 1 hafta kala Alaçamspor B grubunda şampiyonluk meşalesini yakarken, A grubunda Terme Evcispor ile Bafra Dededağspor şampiyonluk yarışını son haftaya taşıdı

Şampiyon Alaçamspor

YARIŞ KIZIŞTI

Samsun 1. Amatör Küme Büyükler Ligi B Grubu'nda Alaçamspor bitime 1 hafta kala şampiyonluğu garantilerken A Grubu'nda Evcispor ile Dededağspor şampiyonluk yarışı veriyor. Geçtiğimiz hafta Dededağspor'u 2-1 devirerek liderlik koltuğunu devralan Terme Evcispor, bu hafta karşılaşacağı Cedit Ilıcapspor ile oynayacağı maçtan 1 puan çıkartması halinde şampiyon olacak. Şampiyonluk avantajını Evcispor'a kaptıran Dededağspor şampiyonluk için ligin son haftasında Esentepespor'u yenip liderin yenilmesini bekleyecek. B grubunda şampiyonluğu garantileyen Alaçamspor ise 2019-2020 sezonun Süper Amatör Lig'de mücadele edecek.

KÜME DÜŞEN TAKIM OLMAYACAK

Şampiyonluk umudunu kaybeden Terme Sanayispor, Fatih Reşadiyespor ve Ladikspor Samsun 1. Amatör Küme Büyükler Ligi'nde Play-Off potasına girmeyi garantiledi. Terme Evcispor ve Dededağspor arasındaki şampiyonluk yarışını kaybeden takım ise Play-Off turuna kalan 4'üncü takım olacak. Bu yıl hiç maça çıkmayan Samsun Aile Sosyal Politikalarspor, Bafra Gençlikspor, Çarşamba Yeşilırmakspor ve Yakakent Denizspor ligden çekildiği için Samsun 1. Amatör Küme Büyükler Ligi'nde küme düşen takım olmayacak. Samsun 2. Amatör Küme Büyükler Ligi'nden ise 2 takım 1. Amatör Küme Büyükler Ligi'ne yükselecek.

Mustafa CİVELEK

SIRADAKİ HABER
}