HaberlerOkuldan adına yanaşır etkinlik

Okuldan adına yanaşır etkinlik

Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla Canik 100. Yıl İlkokulu tarafından '100.Yıl Etkinlikleri ve Sanat Sergisi'nin açılışı yapıldı

Okuldan adına yanaşır etkinlik

Canik ilçesi 100. Yıl İlkokulu; öğrenci, öğretmen ve velilerinin katılımı ile Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak için Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısı hazırladıkları, '100.Yıl Etkinlikleri ve Sanat Sergisi'nin açılışını yaptı. Açılışa Canik Kaymakamı Mahmut Halal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Şube Müdürleri Bakiye Usta, Mustafa Kaplan, Samsun TEMA İl Başkanı Leman Özay, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

GURUR VE MUTLULUK

Sergi açılışında konuşan Okul Müdürü Kemal Akın, "Bu yıl başka bir coşku var Samsun'da. Bu yıl, ‘Ya İstiklal Ya Ölüm!’ parolasıyla ilimizde başlayan kurtuluş mücadelesinin 100. yılı. Biz de böylesine özel bir yılda, adımızın 100. Yıl İlkokulu olması onuruyla çeşitli etkinlikler düzenledik. Yaptığımız çalışmaların bir bölümünü paylaşmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl sadece '100.Yıl Etkinlikleri' kapsamında hazırlamış olduğumuz projelerimiz var. İlkadımı Atanlar, İlkadım Kahramanları, 100 Yıllık Türküler, Geçmişten Geleceğe 100 Fidan, 19 Gün 19 Etkinlik, 100.Yıl Anısına Türkü Ağacı, 100.Yıl Anısına Atıktan Tabloya gibi projeler hazırladık” dedi. Konuşmaların ardından serginin açılışı yapılarak gezildi.

Bayram OK

SIRADAKİ HABER
}