HaberlerSamsun HaberleriHüseyin acılarına rağmen yüreğini ortaya koyuyor

Hüseyin acılarına rağmen yüreğini ortaya koyuyor - Samsun Haberleri

Geçtiğimiz 4 yıl içerisinde 3 acı birden yaşıyorsunuz. Önce dedenizi, ardından amcanızı ve en amansız hastalık babanızı sizden çekip koparıyor. İşte bir çoğumuzun büyük yıkım yaşayacağı bu durumda Hüseyin Ocak, atletizmle ayakta kalmayı başarıyor ve rekorları alt üst ediyor

Hüseyin acılarına rağmen yüreğini ortaya koyuyor

SAMSUN'DA YARIŞACAK

Geçtiğimiz 4 yıl içinde önce kanser hastalığından amcasını ardından dedesini ve en son babasını kaybederek 2 kardeşiyle birlikte babasız kalan Hüseyin Ocak'ın takdir toplayacak bir hayat hikayesi var. Tüm bu acılara rağmen çok sevdiğiatletizm sporunu bırakmayan milli sporcunun kariyerinde sayısız madalyalar yer alıyor. 19 Mayıs 1919 100. yılı kutlamalarını himayesinde Samsun'da yapılacak olan 'Koçfest Büyükler Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda' yer alacak olan Hüseyin'in yine madalya koleksiyonuna yenilerini eklemek istiyor.

EVİNİN GEÇİMİNİ SAĞLIYOR

Lise 3. sınıfta babasını kaybeden ve o tarihten itibaren millilik, kulüp ve TOHM'dan kazandığı parayla evin geçiminde annesine yardımcı olan Hüseyin, kariyerinde yok yok. Uzun atlama Okullararası Gençler Dünya üçüncülüğü, İsveç Bayrak Yarışları Dünya ikinciliği, Balkan şampiyonası ikinciliği ve Kulüplerarası Avrupa Şampiyonası uzun atlama şampiyonluğu ile göz kamaştırıyor. İkiz kardeşi Şeyma'da, Uluslararası 16 yaş Rumi Çocuk Oyunları'nda birinci ve yine Uluslararası 4x100 bayrak yarışlarında şampiyon oldu.

YAPTIK, YİNE YAPACAĞIZ

Samsun'da yapılacak olan Koçfest Büyükler Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda barajın 7.30 olduğunu belirten Tecrübeli Antrenör Kenan Kayıkçı, "Hüseyin'le yine önemli bir piste çıkacağız. Çocukluğunu tam anlamıyla yaşayamayan ve çok erken yaşta evinin geçimine katkı sağlamak için uğraş veren Hüseyin, daha önce uzun atlamada 7.32'lik derece yaptı. Yine yapacağız, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kendi evimizde kendi şehrimizde şampiyonluk kürsüsüne biz çıkacağız. Tüm Samsunluları yarın İlkadım Atletizm Stadı'na bize desteğe bekliyoruz" dedi.

BİR KAP YEMEĞE ŞÜKRETTİK

Kız kardeş Şeyma Ocak, "Abimle gurur duyuyoruz. O bize zor şartlar altında nelerin başarılabileceğini söyledi. Bende atletizm sporuyla ilgileniyorum. Benimde derecelerim var ama bunlar yeterli değil. Zor bir hayat geçiriyoruz. Hayat bizden babamızı aldı. Canım annemiz ile bir kap sıcak yemeğe şükrediyoruz. Abimde bende ülkemizi herdaim Avrupa ve Dünya arenalarında en iyi şekilde temsil etmek için uğraş veriyoruz. Ayrıca bizlerin hep yanında olan antrenörümüz Kenan Kayıkçı'ya ve destek çıkanlara teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Salim YILDIZ ÖZEL

 

SIRADAKİ HABER
}