HaberlerSamsun HaberleriMinik Ecrin hala kayıp! Samsun'da arama çalışmaları tam gaz

Minik Ecrin hala kayıp! Samsun'da arama çalışmaları tam gaz - Samsun Haberleri

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 4 gün önce kaybolan kız çocuğunu arama çalışmaları sürüyor.

Minik Ecrin hala kayıp! Samsun'da arama çalışmaları tam gaz

Samsun'un Vezirköprü ilçesi Alancık Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oynarken kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ın bulunması için dün ara verilen çalışmalara, dördüncü günde yeniden başlandı.

EKİP SAYISI ARTIRILDI

Çalışmalara Ladik Asayiş Komando Birliğinden 2 tim, İl Jandarma Komutanlığı ve Vezirköprü Jandarma Komutanlığı ile AFAD ekipleri ve UMKE katılıyor. AFAD, 12 olan ekip sayısını 32'ye çıkarttı. Çalışmalarda bir iz takip köpeği, 2 canlı arama köpeği, 2 de kadavra arama köpeği kullanıyor. Ayrıca helikopter ve jandarmaya ait 2 drone ile de bölge havadan taranıyor.

BABASI KALP KRİZİ SONUCU HAYATINI KAYBETMİŞ

Bu arada Ecrin Kurnaz'ın babasının 3 aylıkken kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği, annesi Sevcan Kurnaz'ın da yaklaşık bir yıl önce ikinci evliliğini, ilk eşinin yeğeni olan Deniz Kurnaz ile yaptığı öğrenildi. Küçük kızın, Deniz Kurnaz'ın nüfusunda bulunduğu belirtildi.

BİR İZE RASTLANMADI

Alancık Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oynarken 7 Mayıs'ta öğle saatlerinde kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ı aile üyeleri ile mahalle sakinleri aramış, sonuç alınamayınca olay jandarmaya bildirilmişti. Jandarma, AFAD ekipleri ve vatandaşların katılımıyla küçük kız dün de aranmış ancak bir ize ulaşılamamıştı.

Ekiplerin arama çalışmaları devam ederken anne Sevcan Kurnaz, baba Deniz Kurnaz ve dede Nuri Kurnaz, ümitli bir şekilde beklediklerini söyledi.

UMUTLA BEKLİYORUZ

Olay günü eşinin rahatsızlığı nedeniyle hastanede olduklarını ifade eden baba Deniz Korkmaz, 'Olay günü biz hastanedeydik. Eşim ikiz çocuğa hamileydi. Birisi ölünce onun sağlık durumu nedeniyle hastaneye gitmiştik. 4 gündür kızımızı arama çalışmaları devam ediyor. Şu an hala bir şey bulunamadı. Kaçırılma olayından pek şüphelenmiyoruz. Olabilir de olamayabilir de. Sadece umutla bekliyoruz. Arama çalışmalarına katılan ekiplere de çok teşekkür ediyoruz' dedi.

EN SON SABAH GÖRDÜM

Kızını en son sabah gördüğünü belirten anne Sevcan Kurnaz, 'Kızım tek başına bir yere gitmezdi. Yanında insan olduğu zaman giderdi. Giderken de ses çıkarmazdı. Yanında sessiz sakin bir şekilde giderdi. Kızımı en son kaybolduğu sabah 10.30'da görmüştüm. Babaannesine emanet ettim ve bir daha görmedim. Ben 6 aylık hamileyim. 7 ay önce evlendim' diye konuştu.

ÇOK SAYIDA YIRTICI HAYVAN VAR

Bölgede kurt, çakal ve kartal gibi yırtıcı hayvanların olduğunu söyleyen dede Nuri Kurnaz ise 'Ben okul servisi işi yapıyorum. Sabah 06.00'da çıkıyorum, akşam 19.00'da geliyorum. Geldiğimde çocuğun kaybolduğunu fark ettim. Diğer oğlum yani çocuğun amcası tarlaya gitmişti. Amcasının peşine gitti diye düşündük. Telefonu da arızalıydı. Aradık ulaşamadık. Çocuğun nerede olduğunu amcasına sorduğumuzda 'evin önündeydi' diye cevap verdi. Çevreyi aradık bulamayınca yetkililere haber verdik. 4 gündür aramalar devam ediyor. Bir ipucuna rastlanılmadı. Bölgede yaban hayvanları var. Kurtlar ve çakallar var. Ayı cinsi yok ama kurt ve çakal bolca var. Kartallar da var ama inşallah onlardan birisiyle karşılaşmamıştır. Şu anda ne olabileceği konusunda her şey aklıma geliyor. Her şeyi düşünebiliyorum ama 'şu yapmıştır' diyemiyorum. Kimseyle de bir husumetimiz yok. Ecrin, oğlumun eşinin ilk evliliğinden olan üvey kızı. Ecrinin babası rahmetli olmuştu. Gelinimin eski eşi de benim kayınbiraderim oluyordu. Biz küçük çocuğu kanatlarımızın altına almak amacıyla bunları evlendirdik' şeklinde konuştu.

Bölgedeki aramalara şiddetli yağış nedeniyle kısa süreliğine ara verildi. Yetkililer olaydan 72 saat geçmesinin ardından izlerin yavaş yavaş silinebileceğini belirttiler.

 

MİNİK ECRİN'İN SON GÖRÜNTÜSÜ

Öte yandan Ecrin Kurnaz'ın 28 Nisan tarihinde çekildiği belirlenen görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde yolda yürüyen Ecrin Kurnaz, bir yakını tarafından cep telefonu kamerasıyla çekilmiş

SIRADAKİ HABER
}