HaberlerSamsun Haberleri Başkentten selam var

Başkentten selam var - Samsun Haberleri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti'mizin başkenti Ankara'dan, kuruluşa giden yolda kurtuluş meşalesinin yakıldığı öncü şehir Samsun'a ve tüm hemşehrilerimize selamlarımızı gönderiyoruz' dedi

 Başkentten selam var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Ankara Samsun Sanayici, İş Adamı ve Yöneticileri Derneği (ASİYAD) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Geleneksel İftar Programı’na katıldı.

TARİHİ MESAJLAR VERECEĞİZ

İftar Programı’nda katılımcılara hitap eden Karaaslan, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’mizin başkenti Ankara’dan, kuruluşa giden yolda kurtuluş meşalesinin yakıldığı öncü şehir Samsun’a ve tüm hemşehrilerimize selamlarımızı gönderiyoruz” dedi. Milli Mücadele’nin 100. Yılı’nın Samsun için ayrı bir önem taşıdığını ifade eden Karaaslan, “Bundan tam 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde, birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle topyekûn verdiğimiz mücadelenin bir benzerini de bugün yaşıyoruz. Bir yandan ülkemize yönelik tehditler karşısında dimdik dururken diğer yandan da ülkemizi geliştirmenin gayreti içindeyiz. Birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle mücadelemizi bir asır önce nasıl zaferle neticelendiysek bugün de aynı inançla büyük zaferlere ulaşacağımıza gönülden inanıyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle, bu yıl ilk defa farklı bir heyecanla 19 Mayıs’ta Samsun’da gerçekleştireceğimiz anma ve anlama etkinlikleriyle gelecek 100 yıla dair çok önemli ve tarihi mesajlar vereceğiz.” ifadelerine yer verdi.

ÇABALARINIZ DEĞER KATIYOR

Ankara’da yaşayan Samsunluların ortaya koyduğu çalışmaların ve başarıların kendileri için gurur verici olduğunu belirten Karaaslan, “Sizler, gerek Samsun’da gerek Ankara’da gerek başka bir şehrimizde, işinizi en iyi şekilde yaparak bulunduğunuz şehre ve ülkemize değer katanlarsınız. Bugün hemşehrilik bilinciyle dayanışmamızı güçlendirmek amacıyla bir araya geldik. Ankara’nın ekonomisini ve ticari hayatını canlandıran Samsunlu hemşehrilerimizin başkentimizde çok önemli alanlarda işler yaptıklarının en yakın şahitleriyiz. Milletimizin ve insanlığın yararına olacak tüm çalışmalarınızın bizler tarafından desteklendiğini bu vesileyle bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi. İftar Programı’na İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, önceki dönem milletvekilleri iş insanları, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, bürokratlar ve çok sayıda Samsunlu katıldı.

SIRADAKİ HABER
}