HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da balık tekrar gözde

Samsun'da balık tekrar gözde - Samsun Haberleri

Ramazan ayının başlamasıyla durgunlaşan balık tezgahları, vatandaşın tekrar ilgi göstermeye başlamasıyla canlandı. Samsunlu balıkçılar, şu sıralar en çok Omega-3 yönünden zengin balıkların rağbet gördüğünü söyledi

Samsun'da balık tekrar gözde

Denizlerde av yasağının başlamasıyla 15 Nisan'dan bu yana balık tezgahları kültür balıklarına emanet. Karadeniz'in gözdesi hamsi, istavrit, çinekop gibi balıkların tezgahları terketmesi ve ramazan ayının gelmesiyle vatandaşlar balık tüketmekten bir süreliğine vazgeçerken, durum son günlerde değişti.

SOMON 25 LİRA

Ramazan ayının ilk haftasının geçilmesinin ardından vatandaşlar balığa akın etti.   Samsun'daki balıkçılar, balığın tekrar vatandaşın gözdelerinden biri haline geldiğini belirterek, "Ramazan ayının ilk birkaç günü iş yapamadık ama şu anda satışlarımız iyi. Vatandaş tekrar balığa döndü. Şu sıralar tezgahlarımızda özellikle Omega-3 yönünden zengin balıklar rağbet görüyor. Somon 25 lira, çupra 20-25 lira, levrek 25 lira, alabalık 20 lira, kefal 15 liradan alıcı bekliyor" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKAR

 

SIRADAKİ HABER
}