Haberler100. Yılda farkındalık sergisi

100. Yılda farkındalık sergisi

100. Yıl etkinlikleri kapsamında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakım Programı öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan 100 yaşlı bireyin fotoğrafları, Piazza AVM'de açıldı

100. Yılda farkındalık sergisi

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, Samsun'a çıkışının 100. yılı kapsamında hazırlanan etkinlikler hız kesmeden devam ediyor. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakım Programı öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan ‘100 Yılda 100 Yaşlı’ fotoğraf sergisi Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açıldı.

AMAÇ FARKINDALIK

Sergi hakkında açıklamada bulunan OMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı Programı Öğr. Gör. Mükerrem Kabataş Yıldız, “Yaşlılar geçmiş tarihimizle, bugünümüz arasında bir köprü görevi görmektedir. Yaşlılarımıza gereken değeri vermek, onlara duyduğumuz sevgi ve saygıyı artırmak, onların ayrımcılığa maruz bırakmamak konularında farkındalık oluşturmak ve kurtuluşumuzun 100. Yılında yaşlı bakımına farkındalık kazandırmak için sergimizi gerçekleştirdik” dedi. Sergi boyunca öğrenciler tarafından ziyaretçilere, Yaşlı Bakımı Programı tanıtımı yapılacak. Sergi, 15 Mayıs’a kadar Piazza AVM’de gezilebilecek.

Erdinç YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}