HaberlerSamsun'da bakkal ve fırınlara denetim!

Samsun'da bakkal ve fırınlara denetim!

Terme Belediyesi zabıta ekipleri, ramazan ayının gelmesi ile denetimlerini sıklaştırarak, ilçede faaliyet gösteren bakkal, market ve ekmek fırınlarında kontroller yaptı

Samsun'da bakkal ve fırınlara denetim!

Ramazan ayında vatandaşın ibadetini gönül rahatlığıyla yerine getirmesi adına Terme Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede bulunan bakkal, market ve fırınlarda fiyat etiketi ve gramaj denetimi yaptı. Yapılan denetimlerde gramaj kontrolünün yanında ürünlerin raftaki ve kasadaki fiyatları, karşılaştırılırken yerli malı etiketleri de kontrol edildi.

UYARI YAPILDI

Terme Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimler sırasında kurallara uymadığı tespit edilen işletmelere, tutanak tutup uyarıda bulunan ekipler, verilen süre sonunda eksikliklerin giderilmemesi durumunda gerekli cezai işlemlerinin yapılacağı konusunda işletme sahiplerini uyardı. Terme Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetledikleri işyerlerinde üretim, hijyen ve sağlık yönünden uyulması gereken kurallar hakkında da işyeri yetkililerine bilgi verdi. Terme’de birçok iş kolunda denetimlerin devam edeceğini ifade eden Belediye BaşkanıAli Kılıç, “Kentimizde öncelikle gıda konusunda denetimlerimizde hassas davranıyoruz. Hiçbir şekilde hemşehrilerimizin sağlıkları ile oynanmasına izin vermeyeceğiz Halkımızdan gelen talep ve şikayetleri de dikkate alacağız. Termelilerin huzurunu ve sağlığını tehdit eden tüm olumsuzluklara karşı belediyemizin kapıları sonuna kadar açık” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}