HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da çocuklar dışarı çıktı!

Samsun'da çocuklar dışarı çıktı! - Samsun Haberleri

Samsun'da, tablet, akıllı telefon ve bilgisayarla büyüyen yeni nesil çocuklar için farklı bir proje yapıldı. Çocuklar bir araya getirilerek, unutulmuş sokak oyunları öğretildi

Samsun'da çocuklar dışarı çıktı!

Samsun Mavi Toplum Aile ve Çocuk Derneği (Mavi Taç) tarafından Hilal Uçar koordinatörlüğünde, Samsun Vosvos Grubu ve Samsunlu Anneler Grubu ile birlikte Batıpark'ta 'Haydi Çocuklar Dışarı' projesi kapsamında etkinlik düzenlendi. Yürütülen projede, tablet, akıllı telefon ve bilgisayarla büyüyen yeni nesil çocuklar, sokakla buluşturup, unutulmuş sokak oyunları oynadılar. Büyüklerin çocukluğunda oynadığı hemen hemen bütün oyunların toplandığı projede, çocuklar ve aileler Mavi Taç'ta buluşturulup vosvoslarla konvoy halinde Batıpark alanına götürüldü. Oyunlara ise 18 Mavi Taç uzmanı ve öğrencileri tarafından, 20 ilkokul öğrencisi, 15 okul öncesi öğrencisi katıldı.

EKMEK ARASI DOMATES PEYNİR

Projede, ilkokul grubuna bom bili, sek sek, mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım, ip atlama, köşe kapmaca, istop, yakar top oyunları oynatıldı. Okul öncesi grubuna ise köşe kapmaca, yağ satarım bal satarım, yakar top oyunları oynatıldı. Çocuklar bütün oyunları oynadıktan sonra, yemek molası verip annelerinin hazırladığı ekmek arası domates, peynir, helvaları yediler. Yemek sonrası enerjilerini top oynayarak atan çocuklar, hatıra fotoğraf çekiminin ardından parmak boyası ile hatıra tablosu oluşturulduktan sonra etkinliğe katılanlara sertifikaları verildi. 

Bayram OK - ÖZEL HABER

 

SIRADAKİ HABER
}