HaberlerSamsun HaberleriSamsunlu genç Türkiye'yi temsil etmeye hazırlanıyor

Samsunlu genç Türkiye'yi temsil etmeye hazırlanıyor - Samsun Haberleri

Samsunlu Gizem Sarıgöl, tekerlekli sandalye dansında Türkiye'yi temsil etmeye hazırlanıyor. Sarıgöl, hedefinin dünya şampiyonasında birincilik elde etmek olduğunu belirterek, 'İnsanlar arasında ayrım olmadığına inanıyorum' dedi

Samsunlu genç Türkiye'yi temsil etmeye hazırlanıyor

Tekerlekli Sandalye Dans Sporu Türkiye Şampiyonası'nda iki derece elde eden Samsunlu Gizem Sarıgöl, şimdi de Türkiye'yi dünya şampiyonasında temsil etmeye hazırlanıyor. Sarıgöl, 20 Mayıs'ta Antalya'da düzenlenecek milli takım kampı öncesinde son hazırlıklarını yapıyor.

HEDEFE ULAŞACAĞIZ

2007 yılında tekerlekli sandalye dansını yapmaya başladığını söyleyen Sarıgöl, "Daha önce Türkiye şampiyonasında 2.'lik ve 3.'lük elde ettim. Milli takım kampına gidiyorum, hedefim oradan da dünya şampiyonasına gitmek. Hocamla beraber en büyük hedefimiz buydu. Buna ulaşacağız. Antrenörlerimizle birlikte bu hedef doğrultusunda sıkı çalışıyoruz. Umarım bu emeklerimizin karşılığını alırız. Ben insanlar arasında ayrım olmadığına inanıyorum. Gamze hocayla ilk tanıştığımda ona 'Ben niye senin gibi dans edemiyorum?' dedim ve ardından dansa başladım" ifadelerini kullandı.

SAMSUN'U TEMSİL EDECEĞİZ

Türkiye Dans Sporları Federasyonu İl Temsilcisi ve Sarıgöl'ün antrenörü Gamze Birsöz Koç, "Dünyada bilinen tekerlekli sandalye dansını 2007 yılında keşfettik. Milli sporcu Gizem Sarıgöl ile tanıştık ve bu dansı yapıyoruz. 20 Mayıs'ta Antalya'da düzenlenecek tekerlekli sandalye dansı milli takım kampına katılacağız. Orada eğitim alacağız ve bu eğitim neticesinde dünya şampiyonasında ülkemizi ve şehrimizi temsil etme fırsatı bulacağız. Hayatta hiçbir şey için engel yoktur. Empati olmazsa olmaz. En büyük hedefimiz hiçbir şeyin insana engel olmadığını gösterip ülkemize dünya derecesi getirmek" diye konuştu.

DÜNYA BİRİNCİSİ OLACAĞIZ

Sarıgöl'ün diğer antrenörü Burak Bolat ise hedefleri doğrultusunda sıkı çalıştıklarını vurgulayarak, "Çalışmalarımız devam ediyor. Birincilik elde edebilmemiz için daha sıkı çalışmamız gerekiyor. Kampın sonunda dünya birinciliği hedefliyoruz. Dünya birincisi olacağımıza inanıyoruz. Haftada 3-4 gün çalışıyoruz" sözlerini kaydetti. 

 

Şükrü Berk ASKAR / ÖZEL HABER

SIRADAKİ HABER
}