HaberlerSamsun'da gençler iyilik için yürüdü

Samsun'da gençler iyilik için yürüdü

Koçfest tarafından düzenlenen 100. Yıl İyilik Yürüyüşü, üniversiteli, liseli gençlerin ve yetişkin gönüllülerin katılımıyla tamamlandı

Samsun'da gençler iyilik için yürüdü

Koçfest tarafından düzenlenen 100. Yıl İyilik Yürüyüşüne üniversiteliler, liseli gençler ve yetişkin gönüllüler katıldı.Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupelit Kampüsü Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi, çim sahasında başlayan yürüyüş, üniversitenin içerisinde belirlenen 5 kilometrelik alanda tamamlandı. Adım Adım İnisiyatifinin de katkısıyla oluşturulan bağış kampanyalarıyla, iyilik yürüyüşünde koşan ve yürüyen, kampanya açan kişilerin neden ve ne için koştukları anlatıldı.

FARKINDALIK İÇİN KOŞULDU

Programda konuşan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Samsun Temsilcisi, TOG İğne Deliği Gençlik Merkezi Koordinatörü Oğuzhan Öztanır, “Uzun bir aradan sonra Koçfest, kaldığı yerden devam etti. Şehrimize gelmesi bizleri aylar öncesinden heyecanlandırmıştı. Gençler, kendi bayramlarında daha çok söz sahibi olmak, daha çok katılım göstermek, sorunların çözümünde aktif rol almak istiyor. Koçfest tam da bu anda devreye girdi. Kampüsün içerisinde bir parkur düzenlendi, kimse kimseyle yarışmadı, herkes iyilik için, farkındalık için koştu" dedi.

Bayram OK

SIRADAKİ HABER
}