HaberlerSamsun HaberleriBu hayatta bizde varız!

Bu hayatta bizde varız! - Samsun Haberleri

Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan Bafra Görme Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Kaplan, 'Amacımız engellilerin de bu hayatta var olduğunu göstermek' dedi

Bu hayatta bizde varız!

Bafra ilçesinde  Engelliler Haftası kapsamında yaya ve trafik kurallarını uygulama etkinliği gerçekleştirildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü denetiminde Emirefendi Mahallesi'nde yürütülen etkinlikte, engelli bireylerin yaya geçidini kullanarak yolun karşısına geçmesi istendi. Bazı sürücülerin geçiş üstünlüğünü yayaya bırakırken, bazılarının ise yol vermediği görüldü. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yayalara yol veren sürücülere teşekkür ederken, diğer sürücüler ise uyarıldı.

DUYARLI OLMALIYIZ

Bafra Görme Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Kaplan, Engelliler Haftası ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, "Amacımız engellilerin de bu hayatta var olduğunu göstermek. Farkındalığı ve duyarlılığı halkımıza empoze etmek, halkımızı bilinçlendirmek istiyoruz. Engellilerin toplumun bir parçası olduğunu kabul ettireceğiz” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}