HaberlerSamsun HaberleriSamsunlular dikkat! O yollar trafiğe kapatılacak

Samsunlular dikkat! O yollar trafiğe kapatılacak - Samsun Haberleri

Samsun Valiliği, Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs Pazar günü (yarın) bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu

Samsunlular dikkat! O yollar trafiğe kapatılacak

Samsun Valiliği, Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100'üncü yılı etkinlikleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun ziyareti dolayısıyla 19 Mayıs Pazar günü saat (yarın) 06.00-24.00 saatleri arasında kapalı yollarla ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Valilik ayrıca kapalı güzergâhlar için alternatif güzergâhları da vatandaşlarla paylaştı. Açıklamada ayrıca, pazar günü il genelinde yaya trafiği yoğun olması beklenmesinden vatandaşların toplu taşıma araçlarını ve tramvayları kullanmalarının faydalı olacağı belirtildi.

KAPALI YOLLAR

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, “Fuar Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, 19 Mayıs Bulvarı, Lise Caddesi ve buralara açılan cadde/sokaklar çift yönlü olarak programlar sona erene kadar araç trafiğine, koşulacak olan ‘Maraton’ nedeniyle 06:00-11:00 saatleri arsında Fuar Caddesi, Adnan Menderes Bulvarı Batı Park Sheraton Otel ile Golf Kulübü Kavşağı arası ve Atatürk Bulvarı Karayolları Kavşağı ile Atakent (TV) Kavşağı arası deniz bandı maraton başlamadan önce ve maraton sona erene kadar, saat 09:40'da Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak ‘Ana Tören Programı’ nedeniyle Atatürk Bulvarı Liman Kavşağı ile Belediye Evleri Kavşağı arası saat 07:00 itibariyle kontrollü olarak trafiğe kapatılacak ve araç geçişine izin verilmeyecektir. Doğu Park’ta yapılacak olan Solo Türk ve Türk Yıldızları gösterisi için araçlar etkinlik alanına alınmayacak ve park için 19 Mayıs Stadyumu otopark alanını ve Piazza AVM arkası sanayi içerisini kullanacaktır. Saat 13:00 itibari ile Atatürk Bulvarı Belediye Evleri Kavşağı ile Liman Kavşağı arası deniz bandı kontrollü olarak trafiğe kapatılacaktır. Gün boyu Cumhuriyet Caddesi trafiğe kapatılacaktır” denildi.

ALTERNATİF GÜZERGÂHLAR

Vatandaşlarımız alternatif güzergâh olarak, “Sinop-Atakum istikametinden gelen vatandaşlarımız Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, İlkadım Bulvarı, Barış Bulvarı, 100. Yıl Bulvarı, Ordu-Tekkeköy istikametinden gelen vatandaşlarımız İlkadım Bulvarı, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve Anadolu Bulvarı'nı alternatif güzergâh olarak kullanabileceklerdir. 100. Yıl Bulvarı-Öğretmenler Caddesi- 2.Bulvar Yolu’nu ve Fuar Caddesi’ni kullanan Atakum istikametinden gelen hat minibüsleri Atatürk Bulvarı Liman Kavşağı'ndan girerek 100. Yıl Bulvarı'nı, Tekkeköy istikametinden gelen hat minibüsleri ise İlkadım Bulvarı'ndan Migros Kavşağı, Meskenler Kavşağı güzergâhını takip ederek 100. Yıl Bulvarı’nı kullanacak, Barış Bulvarı'ndan dönüş alacak ve tüm hat minibüsleri güzergâh boyunca kesinlikle park etmeyecekler ve gereksiz yere duraklama yapmayacaklardır” denildi.

SIRADAKİ HABER
}