HaberlerSamsunspor HaberleriBaşkan İsmail Uyanık, cumartesi gününü işaret etti

Başkan İsmail Uyanık, cumartesi gününü işaret etti - Samsunspor Haberleri

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, cumartesi günü Yüksel Yıldırım'la yapacakları toplantının ardından devam edip etmeme konusunda da karar vereceğini belirterek, 'Rahatsız olduğum işler var. Yüksel'in bazı konuşmaları beni de yaralıyor. İnsanın canını düşmanının attığı taş değil, dostunun attığı gül yaprağı acıtır' dedi

Başkan İsmail Uyanık, cumartesi gününü işaret etti

KİMSEDEN PARA ALMADIM

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, genel bir sezon değerlendirmesi yaparken, cumartesi günü Samsunspor A.Ş.'nin en büyük ortaklarından Yüksel Yıldırım'la İstanbul'da yapacakları toplantıda kendisi ve gelecek sezonla ilgili karar vereceğinin altını çizdi. Başkan İsmail Uyanık, oldukça önemli açıklamalar yaptığı toplantıda, "Sonuç itibariyle Yılport Samsunspor, 2018-2019 sezonunda başarısız olmuştur. Bunun da tek sorumlusu İsmail Uyanık'tır. Ben geçmişte kimseden para almadan kulübü yıllarca idare ettim. Param bitince de bıraktım. Belki genel kurulda şirketleşme yetkisi bana verildi gibi görülüyor ama yanımda Yüksel Yıldırım olmasa geri dönemezdim. Bunun için Yüksel Yıldırım en büyük teşekkürü hak ediyor" diye konuştu.

70 MİLYON TL ÖDENDİ

Başkan İsmail Uyanık, gelen sorularla birlikte de şunları kaydetti: "Ben hayatımın en önemli eserine imza atmak için geri geldim. Sezon başından bu yana 70 Milyon TL ödeme yaptık. Yılport Samsunspor'un hala da borcu var. Geçen sene takımı kurarken istediklerimizi alamadığımız anlar oldu. Gelmek istemeyen isimler oldu. Ancak bu yıl daha iyi olacaktır. Ben kimseyi suçlamam, sezonu da hata olarak görmüyorum. Sadece hayal kırıklığı yaşadık. En büyük üzüntüm de yaptığım açıklamalarla büyük hayaller kurmalarını sağladığım Samsunsporluların üzülmesi. Biz yeni bir oluşumla, yeni oyunculardan kurulu bir takım kurduk ve hemen başarılı olmalarını istedik. Ancak bunun biraz zaman alacağını unuttuk. Tek hatamız budur."

KONUŞMALARI YARALIYOR

"Sezon içerisinde hiç Yüksel'le oturup konuşamadık. Durum değerlendirmesi yapamadık. Cumartesi günü İstanbul'da Samsunspor A.Ş. ortaklarının da olacağı bir toplantı yapacağız. Samsunspor'un sahibi şirket ortakları görülse de aslında 2 milyon Samsunludur. Ortaklar gelip geçicidir ama gerçek Samsunsporlular hep kalacaktır. Ben ortaklık birlikteliğini ayakta tutmaya çalıştım. Tabiki fikir ayrılıkları olacaktır. Yüksel'le benim parayı tarif etme şeklimiz farklı olabilir. Beni de rahatsız eden işler var. Yüksel'in bazı konuşmaları beni de yaralıyor. Sürekli 1. tekil şahıs kullanıyor. İnsanın canını düşmanını attığı taş değil de, dostunun attığı gül yaprağı acıtırmış. Bizimki de o misal. Her şey cumartesi netlik kazanacak."

ORTAKLIĞIM BİTEBİLİR

"Biz 5 yıllık bir proje yaptık. Bu 5 yıl sonunda kulüp kar edemezse benim ortaklığım bitecek. Ben bunları bilerek çalışıyorum. Ancak cumartesi günkü toplantıda sonuç ne çıkarsa çıksın, Samsunspor'da güzel işler olmaya devam edecek. Ben olurum veya olmam Yüksel Yıldırım da başarılı olacaktır. Biz genel bir sezon değerlendirmesi yapıp, eksikleri masaya yatıracağız. Bunun sonucunda başkanlık görevi bende olmuş olmamış önemli değil. Çünkü Samsunspor artık çok güçlü. Kurumsal bir kimliği var. Arkamızdaki büyük holding ve kulüpteki işleyişin herkes farkında. Samsunspor'un çok güzel günler bekliyor. Tekrarlıyorum burada olurum veya olmam güzel işler olacak. Ben buna inanıyorum."

ONLARIN ARKASINDAYIM

"Scout ekibinin çok üzerine geliniyor. Oradaki her isim adını Samsunspor tarihine altın harflerle yazmış. Çoğu da sezon başı transfer komitesinde de yoktu. Komitede olan da oradaki 7-8 kişiden biriydi. Onlar bana sadece oyuncu önerdi. Bütün transferleri ben yaptım. Bu işin bütün sorumlusu benim. Scout ekibine yapılan suçlamaların bana yapılmak istenilen ancak yapılamayan suçlamalar olduğunu düşünüyorum. Onların sonuna kadar arkasındayım. Şu anda teknik direktör değişir mi, yeni sezonda ne olacak, kim gelecek kim kalacak bu ve bunun gibi soruların cevabını veremiyorum. Cumartesi günkü toplantının ardından kulübün yönetimi ve profesyonelleri şekillendiğinde gerekli adımlar atılacaktır."

SIRADAKİ HABER
}