HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da hepsi polis olmak istedi

Samsun'da hepsi polis olmak istedi - Samsun Haberleri

Çarşamba'da öğrencilere trafik eğitimi verildi. Eğitimde çocuklara, 'büyünce ne olmak istiyorsunuz?' sorusu üzerine renkli görüntüler ortaya çıktı. Çocuklar ise hep bir ağızdan 'polis olmak istiyoruz' dediler

Samsun'da hepsi polis olmak istedi

Çarşamba ilçesinde trafik polisleri, özel bir kreşte miniklerle bir araya geldi. Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği Komiseri Samet Aydın ile Polis Memuru Gökhan Aybak, minik öğrencilere trafik eğitimi verdiler.

ÖNCE EĞİTİM SONRA HEDİYE

Miniklere seslenen Polis Memuru Gökhan Aybak, “Sizler geleceğin şoförleri olacaksınız. Bizlerin amacı; trafik kazalarının önüne geçmek, bunun için de önce kurallara uyulması için eğitim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Araçlarda önde oturmayın. Büyüklerinizi, ‘biz arka koltuklarda ve emniyet kemeri takarak oturacağız’ diye uyarın” dedi. Konuşmasına soru cevap şeklinde devam eden Aybak, çocukların anlayabileceği şekilde onlara trafik kurallarını anlattı. Programın sonunda miniklere Komiser Samet Aydın ile Polis Memuru Gökhan Aybak, öğretici boyama kitapları ile balon hediye ettiler. Eğitim sonunda çocuklara ilerde ne olmak istiyorsunuz? sorunu yöneltildi. Minikler ise hep birlikte ellerindeki hediyeleri de havaya kaldırarak polis olmak istiyoruz dedi.

Ahmet Naci KILAVUZ

 

SIRADAKİ HABER
}