HaberlerKocaeli Haberleriİzmit'te 'E-Sports' konuşuldu

İzmit'te 'E-Sports' konuşuldu - Kocaeli Haberleri

İzmit Belediyesi'nin desteği ile düzenlenen 'E-Sports Farkındalık Ve Tanıtım Semineri'nde Kocaeli'de e-sporun büyük ilgi gördüğü vurgulandı.

İzmit'te 'E-Sports' konuşuldu

İzmit Belediyesi'nin e-spora yönelik destekleri sürüyor. Bu kapsamda Kocaeli E-Sports Kulübü tarafından, İzmit Belediyesi'nin desteği ile E-Sports Farkındalık Ve Tanıtım' adı altında bir seminer düzenlendi . Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen seminer yaklaşık 5 saat sürdü. Hakan İşlek, Doğukan Karasakal, Fersun Çelikiş, Mehmet Berke, Evrim Günay, Ahsen Yıldırım, Damla Çağlayan, Furkan Özen, Cemal Sevindik, Ayberk Yazıcıoğlu isimli sporcuların konuşmacı olarak katıldığı seminerde 'E-spor nedir', 'Belediyelerin e-sporun gelişimindeki rolü nedir', 'Profesyonel e-spor için gerekli yeterlilikler nelerdir' gibi farklı konularda katılımcılara detaylı bilgi verildi.
Seminerde konuşan Kocaeli E-Sports Külüp Başkanı Yiğit Kıvanç Karabay, globalleşen dünyada e-sporun bir trend olduğunu ve Kocaeli'de de büyük ilgi gördüğünü belirterek, bu etkinlik için destek veren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

SIRADAKİ HABER
}