HaberlerSamsun HaberleriHükümlülerden Bandırma Vapuru sergisi

Hükümlülerden Bandırma Vapuru sergisi - Samsun Haberleri

Samsun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılmış ve halen devam etmekte olan 7 iş ve meslek edindirme kursunda, hükümlüler tarafından üretilen bandırma vapuru modeli sergisi açıldı.

Hükümlülerden Bandırma Vapuru sergisi

Samsun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılmış ve halen devam etmekte olan 7 iş ve meslek edindirme kursunda, üretilen model bandırma vapuru maketlerinin yer aldığı sergi Bandırma Vapuru Açık Hava Müzesi’nde açılışı yapıldı. 21 Mayıs'a kadar açık kalacak serginin açılışını Samusn Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Hasan Kıdıl, Başsavcı Yarımcıları Adem Aldemir, Selçuk Cebeci, Cezaevi Savcısı Ümit Şafak Koçak, T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Cihan ve Cezaevi Karakol Komutanı Üsteğmen Ediz Atalay, Samsun Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe tarafından yapıldı.

HALKIN BEĞENİSİNE SUNULDU

Başsavcı Vekili Hasan Kıdıl, cezaevimizde 7 İş meslek edinme kursundan sadece birinin olduğunu belirterek, "Bu kursumuz 04 Şubat 2019 tarihinde İŞKUR İl Müdürlüğü ve İlkadım Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ortaklığında açılan Model Gemi Yapımı kursunda 17 kursiyer hükümlü yer aldı. İlkadım Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün usta öğreticiyi, İŞKUR İl Müdürlüğünün kursiyer ve eğitici ücretlerini temin ettiği bu kursta Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu ise malzeme desteği sağladı. T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu gemi atölyesinde 5 iş günü 6’şar saat olmak üzere haftada 30 saat kurs verildi. Bu kursta model gemiler, gerçeğe uygun ölçekli olarak 96, 72, 48, 36, 24 ve 12 santimetre olmak üzere altı farklı boyda üretilerek en ince ayrıntısına kadar orijinaline sadık kalınan model gemiler halkımızın beğenisine sunduk" dedi.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da durdurulan araçtan çıktı

1 Samsun'da durdurulan araçtan çıktı

Samsun'da 17 yıl önce Başbakan Erdoğan açmıştı...

2 Samsun'da 17 yıl önce Başbakan Erdoğan açmıştı...

Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

3 Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

Meteorolojiden Samsun için sağanak yağış uyarısı (19 Mayıs Pazar)

4 Meteorolojiden Samsun için sağanak yağış uyarısı (19 Mayıs Pazar)

Samsun'da Haluk Levent rüzgarı

5 Samsun'da Haluk Levent rüzgarı

Samsun'da 100. yıl coşkusu (Canlı yayın)

6 Samsun'da 100. yıl coşkusu (Canlı yayın)

Hakemlerden Mustafa Demir'e ziyaret

7 Hakemlerden Mustafa Demir'e ziyaret

Başından silahla vurulmuş erkek cesedi bulundu

8 Başından silahla vurulmuş erkek cesedi bulundu

Samsun'da 100 metre saygı dalışı yapacak!

9 Samsun'da 100 metre saygı dalışı yapacak!

Samsun'da vatandaşı 3 günde üç kez kene ısırdı

10 Samsun'da vatandaşı 3 günde üç kez kene ısırdı


SIRADAKİ HABER
}