HaberlerEsra Dünya'yı sallıyor

Esra Dünya'yı sallıyor

Esra Bayrak 19 yaşında ve 8 kardeşi var. O şimdi Dünya'yı ve Avrupa'yı elde ettiği rekorları ile titretiyor. Antrenör Aytunç Göz'ün 5 yıl önce keşfettiği özel sporcu 'World Para Athletics Grand Prix 2019'da' yine piste çıkacak

Esra Dünya'yı sallıyor

BÜYÜK BAŞARI

2018 INAS Dünya Salon Atletizm Şampiyonası 60 metrede ülkemizi temsil eden ve Fransız ile Çekyalı rakibini geride bırakarak Dünya Şampiyonu olan Samsunlu özel milli sporcu Esra Bayrak, yeni zaferlere imza atmak için kolları sıvadı. 5 yıl önce Antrenör Aytunç Göz'ün gönüllü projesiyle köyde keşfettiği ve şehre getirerek ailesinin yanına aldığı Esra, imkan verildiğinde nelerin başarılabileceğinin en güzel örneği oldu. Efsanevi milli güreşçi Yaşar Doğu'dan 70 yıl sonra Samsun'da böylesine bir başarıya imza atarak tüm Türkiye'nin dikkatini çeken Esra, birçok devlet erkanından da tebrik mesajları alıyor.

HEDEF İSVİÇRE

Milli sporcunun şimdi hedefi ise 23 Mayıs'ta Dünya sıralamasındaki 1. konumunu korumak için İsviçre’de düzenlenecek olan 'Notwill 2019 World Para Athletics Grand Prix' şampiyonasında altın madalyanın sahibi olmak. Esra Bayrak'ı keşfeden antrenörü Aytunç Göz ise 8 yıldır özel sporcularla birlikte çalıştığını söyledi. Göz, "Esra bizim gözümüzün önünde hem büyüdü hem de bir çocuğa imkan verildiğinde neler yapabileceğini gösterdi. Onunla birçok başarılara imza atıyoruz. Hedefimiz 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda ülkemize yakışacak bir zafere daha imza atmak" diye konuştu.

Salim YILDIZ/ ÖZEL

SIRADAKİ HABER
}