HaberlerAtakum AİHL'de mezuniyet gururu

Atakum AİHL'de mezuniyet gururu

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, düzenlenen muhteşem bir programla 181 öğrencisini mezun etti

Atakum AİHL'de mezuniyet gururu

 Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında mezun olan 181 öğrencisi için, mezuniyet töreni düzenledi. Mezuniyet programında duygularını aktaran Atakum Anadolu İHL Müdürü Zahit Köseoğlu, "Kiminiz için 4 yıl, kiminiz için 5 yıl önce başlayan maarif zaferimizi her anı farklı anılar biriktirmek farklı kazanımlar elde etmek suretiyle tamamlamak üzereyiz ve bu durumu ifade edebilecek sözcük bulmakta zorlandığımı özellikle ifade etmek istiyorum. Evlatlarım, artık sizleri uğurlamaya hazırlanıyoruz. Önünüzde başka kapılar açılacak, yolunuz başka diyarlara çıkacak. Kalplerimiz daima millet ve ümmet aşkıyla aynı gönül coğrafyasında atmaya devam edecek unutmayınız ki; sizler ümmetin kabul olunmuş dualarısınız" ifadelerini kullandı.

BAŞARILAR DİLEDİ

Mezuniyet Programında konuşma yapan Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Yetik ise, "Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan Çift kanatlı insan yetiştirme hedefine uygun olarak yani bir kanadında akademik bilgi ve beceri, diğer kanadında ise kendi kültür ve medeniyet değerlerimiz ile yetişen siz mezun öğrencilerimize üniversite sınavında, hayat imtihanında başarılar diliyorum. Atakum Anadolu İHL Fen-Sosyal, Arapça ve İngilizce alanlarında ilimizde hatta ülkemizde örnek olan okullarımız arasındadır. Bu başarı da emeği geçen idarecilerimize, Öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" sözlerini kaydetti.

KÜTÜĞE PLAK ÇAKILDI

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, dereceye giren öğrencilere yarım altın, çeyrek altın ve gram altın hediye etti. Okul üçüncüsü olan Tuba Bayraktar hediyesini Okul Aile Birliği Başkanı Avukat Ali Akyüz’den alırken, okul ikincisi Fatma Betül Tunçer Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Yetik’ten, okul birincisi Ayşe Nur Şen ise Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne büyük katkıları olan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’dan aldı. Mezuniyet programı, okul birincisi Ayşe Nur Şen’in kütüğe plaka çakması ve diploma töreni ile sona erdi. Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşen mezuniyet programına, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Samsun İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Doğan, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Yetik, Atakum Anadolu İHL Okul Müdürü Zahit Köseoğlu, Okul Aile Birliği Başkanı Ali Akyüz, okul idaresi, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

SIRADAKİ HABER
}