HaberlerSamsun HaberleriSamsun'a 5 milyon liralık dev yatırım!

Samsun'a 5 milyon liralık dev yatırım! - Samsun Haberleri

Havza TSO Başkanı Erkan Acar, Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) yer tahsislerinin devam ettiğini belirterek, 'Son olarak 5 milyon liralık bir yatırım için yer tahsisi yapıldı' dedi

Samsun'a 5 milyon liralık dev yatırım!

Havza Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TSO) yeni bir  yer tahsisi yapıldı. Havza TSO toplantı salonunda Havza Kaymakamı Metin Yılmaz,  Havza TSO Başkanı Erkan Acar ve firma yetkilisi Mustafa Günal arasında atılan imzalarla 7 bin 500 metrekarelik arsa tahsisi firmaya yapıldı. Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza OSB’ye talebin giderek arttığını belirterek, “İnşallah Havza önümüzdeki yıllarda istihdam sorununu çözmüş ve göç alan bir ilçe olacak” diye konuştu.

350 KİŞİ İŞ SAHİBİ OLACAK

Havza TSO Başkanı Erkan Acar, 25 Mayıs’ta düzenlenecek olan toplu temel atma töreninde 5 firmanın temel atacağını belirterek, “Cumartesi günü yaklaşık 142 milyon liralık yatırım için iş insanlarımızla birlikte temel atacağız. İlk etapta bu fabrikalarda 350 kişi iş sahibi olacak. Temel atan firmalarımızın arasında Havzalı yatırımcılarımızın olması bizim için ayrı bir gurur kaynağı” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}